Cuma, Ekim 28, 2016
Yeni Sitemize İsim Annesi Olmak İsteyen? (Bulundu)

Yeni Sitemize İsim Annesi Olmak İsteyen? (Bulundu)

270

amigurumi

Çok marifetli, 10marifetli siz sevgili dostlarımızdan küçük bir yardım rica ediyoruz! Bu vesileyle de bir sürpriz duyurusu yapmış oluyoruz: Yemek sitesi açıyoruz! 10marifet yapısında, ona kardeş gelecek bir site olacak bu. Çok da kısa zaman içinde üstelik. Bizi tutan en büyük şey ise, nedense içimize sinen ismi bir türü bulamamış olmamız. Bugüne kadar sitelerimize verdiğimiz isimler hep hoşumuza gittiği ve bizi iyi yansıttığı için standartlarımız o konuda biraz yükselmiş galiba, hiçbir şeyi beğenemedik. Belki sizin aklınıza çok güzel şeyler gelir diye düşündük ve sitenin müstakbel kullanıcılarına sormak geldi aklımıza. Ne dersiniz?

Yeni sitemiz, bu sefer yemek konusundaki marifetlerinizi sergileyeceğiniz bir alan olacak. Varsa bu kez yemek bloglarınıza link vereceksiniz eğer isterseniz. Yaptığınız ve çok beğendiğiniz yemeğin fotoğrafını çekip tarifini yazacaksınız, mutfak ipuçlarınızı paylaşacaksınız, hatta belki yemek videoları hazırlayacaksınız. Sistem 10marifet’ten çok farklı olmayacak. Aynı güzel ortamı yakalamayı istiyoruz.

Ne dersiniz? Aklınıza gelen isimleri ve düşüncelerinizi yazar mısınız?

(Not: Görselin kaynağı burası)

270 YORUMLAR

 1. Hep düşünürdüm mutfak için de böyle bir site yapmak lazım diye…. Tebrik ediyorum sizi:)
  Bence site ismi sizi yansıtmalı, 10marifetin kardeşi olduğunu vurgulamalı!Mesela: marifetlimutfak gibi! Aklıma isim geldikçe paylaşacağım. kolay gelsin….

 2. bekliyoruz evet lütfen paylaşın :) bence de bizim tarzımızı yansıtmalı. marifetlimutfak’tan biraz daha kısa olsa ne şahane olur…

 3. ozamaaan 1001lezzet :D
  isim bulmak gerçekten zor iş birnevi kartvizit gibi ilk izlenim çok önemli umarım gönlünüze göre bir isim bulursunuz. isminiz ne olursa olsun biz yine de yakın takipçileriniz oluruz ama ondan sonra bir de diyet sitesi isteriz ona göre :D

 4. tencerekapak ve 1001lezzet alınmış. 100obur müsait :)

  @xmadame; diyet sitesi de yaparız, sizi mi kıracağız :) bunun bir altından kalkalım da…

  bu arada rakamlı düşünmenize bayıldım :)

 5. @shane; yemek sitesi çok soruluyordu önceden demiştiniz bir yerde, hatırladım. çok iyi etmişsiniz. 2tutam, 3cimdik gibi tarif ifadeleri olabilir?

 6. @zulaltan; olsun ümitsizliğe kapılmayın. standart her şey alınmış durumda internette zaten, her konuda. biz biraz orijinal şeyler peşindeyiz zaten.

  @anekzura; suslumutfak.com olarak 100obur.com’un yanında listeye ekleyelim :)

  @pygmalion; evet gidişat iyi :)

  @ezgizem; anneeli alınmış.

 7. Benim aklıma ilk gelen ‘yiyelim güzelleşelim’ oldu :)
  Şişkin göbek
  Dolu karın
  Obez olalım :)
  tuz-biber
  hep yemek
  benim aklıma hep muzur şeyler geliyor açıkçası bu şekilde düşündükçe daha çok saçmalarım gibime geldi… :)

 8. aklıma gelenleri söliyeyim :)
  Şef10marifet
  **********
  10kaşık
  **********
  Marifetli tarifler
  **********
  Marifet Mutfakta
  **********
  Marifetli mutfak
  **********
  Şef10
  **********
  şimdilik aklıma bunlar geldi :)
  gelirse yine yazarım..

 9. 10 MUTFAGIM,10 PARMAK MUTFAGIM
  VEYA BİZİMKISI ARTIK 10 PARMAK MARİFETİ AŞMIŞ DURUMDA OLDUGU İCİN 11 MARİFET OLSUN :))
  AYRICA BU KONUDADA BAŞARILI OLUCAGINIZA EMİNİM :))

 10. evet evett süper olur kesinlikle açılmalıydı yemekle ilgili bi siteniz..
  şimdiden hayırlı olsun diyorum en çokta ben seviniyorum :)
  zira bizim evde pc hemen hemen kapanmaz açık uykuda bekler hep :)
  kızım da bende bişi arıcaksak önce 10marifetten başlarız araştırmaya:)
  eşim bile biliyo bu siteyi o derece yani
  şimdi 2 ayrı sekme açık kalıcak sanırım biri adı henüz konmamış bebeğimiz
  biride 10 marifet:)

 11. Şef10marifet
  **********
  10kaşık
  **********
  Marifetli tarifler
  **********
  Marifet Mutfakta
  **********
  Marifetli mutfak
  **********
  Şef10
  **********
  bunlar 10 marifet sitesinin devamlılığı açısından çok yaratıcı oldu gibi..

 12. ne güzel düşünüyorsunuz :) bu arada, aralarda söylenen güzelim sözler es geçiliyor sanılmasın. çok teşekkür ederiz. sizin sevdiğinizi, faydalandığınızı bilmek o kadar kıymetli ki, sırf bunlar için iş yapılır. iş tabii ki iştir, ucunda maddi nedenler vardır ama onu yaparken kaliteli, iyi ve mutluluk veren, fayda sağlayan bir şekilde yapmak var, bir de ucuz düşünüp, kolayına kaçıp, çok temiz olmayan şekillerde işletmek var. biz ilkini yapıyoruz, bunu tüm kabimle söylüyorum. ve beğenildiğini görmek işte bu nedenle sonsuz mutlu ediyor.

  neyse, duygusallaşıp konuyu dağıtmayayım :) isimlere devam, güzel bir liste çıkaracağız sanki!

 13. ne kadar mutluluk verici :D hem sizin için hem bizim için

  ben de aklıma geldikçe devam edeceğim

  * yapsak yesek
  * yaptık yedik
  * leziz fırın
  * mis leziz
  * ala lezzet

 14. cümbüş sofrası
  soframızda cümbüş var
  1yap2ye :)
  dolu masalar
  yemeğin tuzu :)
  nasıl kilo alınır :)
  kilolarımın sebebi :) (pek iç açıcı olmadı galiba :) )

 15. maşinga; gönen civarında kuzine tipi yemek de pişirilen sobalara verilen isim. hem çevresini ısıtır hem de marifetler yaratır.

 16. @kubana; inanır mısınız masinga.com alınmış. kelime çok ilginçmiş ama.
  @Nuraycatasarimlar; değil mi, çok tatlı muhabbet :)

 17. @Master Time Waster; 1tutam bizim de düşündüğümüz isimlerden biri. Aynı mantıkla. Listede :)

  @zulaltan; askiyemek, askilezzet şeklinde yazılacağı için aşk-ı … esprisi kayboluyor, askı gibi oluyor. Yoksa çok güzel.

  herkes üşenmiyor, düşünüyor ya, çok teşekkürler. devam…

 18. bütün hafta sonu rüyamda yeni site açılmış ben geç kalmıştım… muhabbete oraya geliyordum ayyy oda ne herkes kayıt olmuş bi ben kalmışım :( şahane açarken benim kaydımı yapar mısınız??? ilk üyeniz ben olayım :)

 19. iyi haftalar arkadaşlar… ne kadar güzel şeyler söylediniz. tam olarak “hah budur” diyemedik daha ama yakınız. el birliğiyle bulmuş olacağız.

  @yagmuryurek; merak etmeyin sizi dışarıda bırakmamıza ihtimal yok. siz düşünün ilk yazınızı :)

  @senayatilgan; aslında bunun uzantısı .com olacak. bir kadın sitemiz daha var sırada (sürpriz! :)) ve onun da uzantısı .com. onunla konuyu dağıtmayayım, ayrı anlatacağım onu. com uzantısı daha bir ilk anda akla geliyor. biz 10marifet’i bugün yapsak onun da uzantısı .com olurdu herhalde. 10marifet ne güzel isim değil mi bu arada? :) o kadar içime sindi ki ilk andan itibaren. bulduğum andaki coşkuyu yemek sitesi adı için yaşayamadım daha. ama az kaldı.

  1tutam.com aslında hoşumuza gidiyor ama dediğim gibi birtutam.com diye bir mutfak blogu varken, ordan bulmuş gibi görünmek filan… bilemedim.

  lim10 çok şirindi gerçekten ama o da alınmış. keza gozkarari.com da aynı şekilde hemen beğendiklerimizden oldu ama o da alınmış. yukarıda söylenen pek çok güzel isim alınmış zaten. ama vazgeçecek halimiz yok, birkaç gün içinde kararımızı vermeliyiz.

 20. sevgili yagmuryurek, hapırhupur ve arifetarif bizim de bulduklarımızdan :) gelin görün ki alınmış onlar da. özellikle arifetarif epey esprili gelmişti.

 21. :))) hakikaten çok eğleniyorum bu yazının altında!

  tarifet varmış, olsaydı iyiymiş. 10tarifet tam oturmadı, tarifet gibi. hele 10marifet’i bilmeyen için biraz alakasız olabilir.

 22. marifetmutfakta çok hoş bence de ama uzun ne yazık ki biraz. daha bir çırpıda söylenen isimler her zaman daha iyi oluyor bence.

 23. semaver diyecektim ama bi yabancı site
  benim anlamadığım elin adamı bizim semaveri nerden biliyor ve de neden türkçesinden adres alıyor? git kendi dilinden al di mi???

 24. işte, bazı isimler tamamen sonra satmak için alınıp depolanmış oluyor. yerli, yabancı, birileri almış koymuş bir kenara. o yüzden güzelim bir sürü isme ulaşılamıyor. gerçi bu da bir nevi ticaret. neyse, hele çaydanlık gibi çok belirgin tek kelimeler mümkün değil kalmamıştır açıkta. o nedenle de zaten biraz oyunlu bir şeyler bulmak lazım.

 25. benim bildiğim piştikten sonra bizim dişlerimiz çok iyi ayıklıyor pirinci. ya da pirinç bizim dişlerimizi mi ayıklıyor desek:)

 26. he biz ona sacayak deriz:) bende yeni bi alet mi çıktı dedim :)
  kim kaldı eskilerden sen ben kim bilir onu :)
  neyse iyi akşamlar yarın görüşürüz :)

 27. Ben de sacayak diye biliyorum ;)
  yemiş nasıl , yazılışı da yemis olduğu için yemis.com
  ye-mis.com vs..gibi
  mis gibi gelmişti aklıma bir de hanimis ama almışlar :(

 28. ayamaya:) annem ,anneannem sacayağına sayacak derler yöreye göre isim alıyor daha neler var onların söylediği ben unutmuşum iki defa soruyorum anlamak için.yöresel isim bulsak onlar henüz keşfedilmemiş.semizotu bizim oralar da bostan güzeli diye bilinir.

 29. baharat isimleri nasıl olur mahlep ,sumak. Beşamel sosu 5amel diye kullansak falan…başka şey çağrıştırır galiba olmadı:)

 30. yagmuryurek ve zulaltan bu işe gönül vermişsiniz kızlar :) Fikir patlaması yaşatmışsınız tebrik ederim :) yagmuryurek bu kadarcık mı alet biliyorsun mutfakta sen bakim :) Bu gece rüyasında kim bilir neler görecek yagmuryurek :)

  mutfak aynası :)
  hem mutfak hem süslü baynları çağrıştırdı birden yazayım dedim :)

 31. merhaba arkadaşlar isimler süper olmuş tam bir beyin fırtınası:) çok yaratıcı adlar çıkmış,keşke alınmamış olsalardı bugün yeni üye oldum siteye ama hep takip ediyodum cesaretim yoktu üye olmaya kızlarım sağolsun teşfik edip üye yaptılar benide. çok eylenerek okudum tüm yorumları. sabırsızlıkla başka isimler bekliyorum :) aklıma gelirse bende yazıcam :)

 32. @esinsel :) :) çok güldük. aslında oluru var. yukarıdaki pek çok ismin var ama en orijinal olanları hep alınmış.

  @ayferce, hoşgeldiniz bu vesileyle 10marifet’e. yeni sitemize de gelirsiniz artık da bir adını koyabilsek :)

 33. biz her ihtimale karşı zaten aldık bile :) ama karar vermemiz için önemli olan çoğunluğun beğenmesi ki o yolda gidiyor gibiyiz.

 34. neler olmuş burada böyle! bütün yorumları okuyamadım ama olayı toparladım ve 2lokma bence de çok güzel! sabırsızlanırız ama şimdi.

 35. 2 lokma iyidir
  ben hep diyorum yediğim 2 lokma bu kilolar nasıl böle aldı başını gidiyor anlamam diye….
  kocam iğnelediği zamanda 2 lokma yedim ya boğazıma diz diyip acitasyon yapıyom sevdim bu 2 lokmayı :)

 36. ben öneride bulundum bana yorum yazan yok o yüzden yine öneriyorum.
  marifetli hanımlar
  10 tuzluk
  10 karabiber tanesi
  leziz 10 lar
  aşcı 10 lar
  10 ların yemekleri

 37. @marifetli eller; çok teşekkürler uğraşınız için. aslında konunun özü tabii ki marifetli hanımlar dediğiniz gibi. 10’u kullanmanız da çok anlamlı. biz de yine rakamlı bir şeye ulaştık sonunda. ve ne mutlu ki beğenildi.

  @kontesim07; çok iyi dediniz. biz de bir endişeyle baktık hemen ama ne mutlu ki ikilokma.com da boştu. tabii ki onu da aldık hemen. iki adresten de ulaşılacak siteye.

  ve sonuç olarak, yeni bebeğimizin ismi resmen konmuş oldu: 2lokma.com

  :)

 38. zulaltan’ın dediği durum, bizi de kaşık kelimesinden uzaklaştırdı ister istemez. Türkçe karakter meselesini düşünmek lazım. 10marifet’teki gibi, o sorundan uzak kalmış olduk 2lokma ile.

 39. bende yeni gördüm yoruları da okuyamadım geç kalmadıysam
  analıkızlı diyesim var ama uzantısını ne alacağınıza bağlı..
  .com uzantılı alırsanız sorun yok wordpresste de sorun yok ama blogspot.com alınmış olabilir..

 40. yeniden teşekkürler :) 2lokma.com bizim için resmiyet kazandı artık. kısa zaman içinde çıkaracağız. ama ondan önce başka bir şey yaptık, birazdan duyuracağım :)

 41. aaaa hadi hayırlısı olsun;) benim aklıma
  marifetlimutfak,
  marifetname mutfak,
  mutfak perileri,
  10 marifet mutfagı,
  marifetli cadıların mutfagı,
  marifetli perilerin mutfagı,
  marifetnamenin mutfagı,

  ooooo baya gelmiş aklıma;) biri beni durdursunn;) gelirse aklıma yazarım dahaa;)

 42. oooo ben aklım karışmasın diye yorumlara bakmamıştım:(zaten isim bulunmuş;); kendime çok güldüm;);)

  hayırlı ugurlu olsun;);9

 43. aaa hayırlı olsun :) yağmuryürek ile birlikte isim araştırmasına girmiştik bayağı :) zaman ne çabuk geçmiş !!
  bu yağmuryürek de gökkuşağı gibi bir görünüp bir kayboluyor kuzum :)
  nerelerde bu yağmuryürek ??

 44. teşekkürler arkadaşlar. hafta sonu pişirdiklerinizin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın :) tarifleriniz 2lokma’da ölümsüzleşecek :)