Pazar, Ekim 23, 2016
yeşil başlı, ip saçlı aydınlatma

yeşil başlı, ip saçlı aydınlatma

13

Sevgili Boradora’nın yazısından sonra “gaza gelen” zmr, yılbaşı için arkadaşlarına renk renk abajur yapmaya karar verir.Ne de olsa tüketim toplumuna hayır! demektedir ve yılbaşı için hediye almak yerine hepsini kendisi yapmak konusunda kararlıdır!
Uçurtma ipi bulamayarak makreme ipi alınca kendinden renkli olan abajurlar acaba uçurtma ipiyle olsa daha mı sıkı olurdu diye düşünür zmr, bir de acaba üzerine sprey vernik püskürtsem gevşeyecek gibi gözüken yerleri tutar mı diye sevgili marifetli arkadaşlarına danışmak ister.

balonumuzu ve ipimizi tutkallayarak istediğimiz sıkılıkta sarıyoruz
balonumuzu ve ipimizi tutkallayarak istediğimiz sıkılıkta sarıyoruz

Karşınızda yeşil abajur! :)

balonu hafif kanırtarak önce ufak bir delik açıp yavaşça söndürüyoruz, ipten tamamen kurtulunca deliği büyütüp hızlıca sönmesini sağlıyoruz
balonu hafif kanırtarak önce ufak bir delik açıp yavaşça söndürüyoruz, ipten tamamen kurtulunca deliği büyütüp hızlıca sönmesini sağlıyoruz

Bu arada, çok büyük bir abajur istemediğim için balonu az şişirdim, eh, yuvarlak değil de armut oldu kendisi! Haliyle abajurumuz da ilginç bir şekle büründü!

13 YORUMLAR

  1. :) haklısın huzurlu kedi, gündüzleri evde olmadığım, genellikle işe bile zar zor yetiştiğim için böyle oldu, 10 dakika erken uyanmak dahi zor geliyor :) ama miskinliği bırakıp çekip en kısa zamanda eklerim

  2. ellerine saglik cok guzel olmus..demek ki neymis istersek renklendirebiliyormusuz..sararken deli isi diye dusundun dimi…balon kacar tutkal olur elin yuzun ip kacar..ya da ben hissettim bu duygulari..el emegi hediyeler vermeyi ben de cok seviyorum. buradaki gibi..hem ucuz oluyor, hem emegin oluyor…bir de gunduz resmi koy sen yine de:)

  3. çok farklı ve hoş bi çalışma olmuş.fakat anlatımda atladığınız yerler var sanırım abajurun ağız kısmını nasıl ayarlıyorsunuz mesela?

  4. Çok güzel olmuş, şeklide hoş olmuş.Sesicim çok yaratıcısın, evet ya tavşan balondan da güzel olur. Hatta büyük bir balon bulup yerden aydınlatma da yapılabilir.

  5. İşte ben de öyle dedim abajur derken. Denemek lazım. düğün- bayram da yok yakında, heryerde de yok o tavşan balonlar. Büyük oyuncak mağazalarına bakmak lazım.

  6. boradora, tam dediğin gibi! deli işi!!! bir tanesini sevgilim (hani saatimin tasarımcısı) balonu tuttu ben etrafına doladım şeklinde yapmaya çalıştık, balon elinden kaydı, üstüm ağzım yüzüm tutkal oldu :D ayrıca daha sağlam olması açısından ipi de tutkallayıp yapmaya çalışınca iyice bayram havasında geçti bu sarma işlemi! :)yanlız, benimki öyle kaskatı sımsıkı durmuyor, dokunsam dağılacak gibi geliyor, benim beceriksizliğimden sanıyorum ama sormak istedim, seninki nasıl? tam katı mı?sevgili çilek, benim şişirdiğim balon armut gibi olunca ağız kısmıyla ilgili çok birşey yapmama gerek kalmadı, armutun üst kısmına zaten dolayamadım, orası ampul boşluğu yeri gördü, sevgilimin tavsiyesiyle orayı birkeç kat sardık ki asıldığında güzel dursun. Normalde yapılan yuvarlak tarzlılardan farklı oldu o nedenle. Bir de dün yuvarlak balon ile yaptım ama tutkalım bittiği için az ip dolayabildim, onun neresinden istersen ampul geçirebilirsin o derece az ip var :Dbence bir de bunu yarım şekilde balona sımsıkı sarıp sonra da güzel dore veya lame bir sprey boyayla boyayarak hoş bir süs kasesi de elde edebiliriz, az tutkallı eserimi keşke öyle yapsaydım dedim bitince ama geç kalmıştım…

  7. Ellerinize sağlık zmrzilinka…Yıllar önce bir arkadaşıma okulda yaptırmışlardı bunlardan, onlar jelatin kullanmışlardı. Yani arkadaşım öyle söylemişti, detaylarını bilmiyorum, jelatini de hiç kullanmış değilim ama işin detayını bilenlere fikir olabilir belki.

  8. sağdan soldan bağlasak kedi kulağı olsa bide iplerden bıyık yapsak :) sonra yavru odalarına, benim gibi boncukcu, lilac, huzurlu kedi hanımlar ve adını sayamadığım diğer kedi severlere güzel bir lambacık olur.