43 yorum gelmiş

 1. esinsel

  çok teşekkür ederim nedukcum.o kadar çok ıvır zıvır var ki,bu kutular cankurtaran.ya boyuyor ya da böyle kaplıyorum.tabii bu işi yaparken eğleniyorum,bu da cabası:))

 2. esinsel

  çok teşekkür ederim arkadaşlar:)şu hırsızlama konularından sonra,imzamı koymayı alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum sesiber.değilse herkesin yaptığı,çok bilinen bir iş.imza olsa da olur olmasa da.

 3. dilevser

  Valla pek güzel olmuş, dondurma kutusundan dekoratif kutulara… Ellerine sağlık.. Peki bişi sorcam ben :) illa duvar kağııdı tutkalımı olcak? başka tutkal olsa hani bende o tutkal yok normal tutkal var da… :) gerçi tüm dondurma ve saklama kapları dükkanda ama bunu yapacak bir sürü kutum var. çok beğendim ben bunu..

 4. esinsel

  teşekkür ederim dilevsercim.ben duvar kağıdı tutkalı ile yapıldığını görmüştüm.açıkçası o güne kadar,bu tutkalı tanımıyordum.gittim nalbura sordum,bir poşet getirdi.yalan olmasın 2 ya da 3 lira falandı ve galiba bir kilo kadardı!!!(3 yıl kadar önce) bir dünya şise,kutu,saksı kapladım.hala daha yarısından fazlası duruyor.öyle bereketli anlayacağın.bu yuzden de başka bir yapıştırıcı hiç denemedim.ama neden olmasın,herşeyin bir alternatifi var.gözden çıkardığın bir kutuda dene istersen canım.

 5. dilevser

  gözden çıakrcak bir kutu bulayım en iyisi denemem lazım :) ama olabilir gibi geldi bana. sonuçta kuruyınca şeffaf olması ve yapışkan olmaması yeterli sanırım :) ha olmazsa alcaz artık diğer tutkaldan.. o kadar çok kutu varki hepsini farklı yapçam galiba..

 6. pelos

  esinsel çok güzel bir çalışma bu. şişeler de öyleydi. ellerine sağlık. dilevser yapacakların birikmiş gibi görünüyor :))

 7. dilevser

  of sorma ya öyle bir liste varki aman aman :) ama hepsini elbet yapçam :) ben işin başından kalkamıyorum bi başlayınca.. bi kutu diye oturup 7-8 taneyle çıkarım ben ondan birikiyo biraz da..

 8. esinsel

  geldim geldim :)) bu güzel sözlere ve tezahürata,hafif mahçup,reverans yaparak karşılık veriyorum.bugün epey bir sokaklardaydım,çok üşüdüm ve eve gelir gelmez hemen yattım.nasıl da uyumuşum. gözümü açar açmaz da soluğu burada aldım:))çok teşekkür ederim hepinize,mutlu ettiniz beni:))

 9. dilevser

  yaparım demi hepsini.. zaten listeyi tamamlamam yıllarımı alabilir ama olsun azimliyim :) kutular, takılar, ahşaplar… o dergiler çok işime yarayacak..

 10. SEMYIL

  esinselcim bu da bir harika olmuş canım.bende bu aralar yoğunluktan buraya sadece ( sanki kapıyıaralayıp “ce eeeeee” deyip ) bakıp kaçıveriyorum .o kadar çok okuyamadıklarım ve okuyup yorum yazamadıklarım var ki :((canım arkadaşım ellerine emeğine sağlık, :)))

 11. esinsel

  tabii ki yaparsın dilevsercim.liste zaten hiçbirimizde bitmez,hergün yeni bir yaratıcılığa rastlıyoruz.malzeme de geridönüşüm oldu mu,ohhh harika :))

 12. esinsel

  semyılcım hoşgeldin:)) tam dilevsere yazdığım giderken seninki geldi.sen bu hafta fazla mesai yaptın,yoruldun tabii canım benim.eşin geldiyse,bir güzel dinlen olurmu?öptüm seni:)))

 13. nazesen

  Esinselcim şu imzayı atma işini bana bir anlatırmısın.Ben programı yükledim ama fotoğrafla ilgili bu programı henüz tam çözemedim.

 14. esinsel

  sayfanın altında, nesne yazan yeri tıkla nazesencim.çıkan tabloda yazı tipleri,renkleri ve boyutlar var.istediğin imzayı oluşturduktan sonra,tamam butonunu tıkla.resminin üzerine imza gelecek.fare ile istediğin yerine taşıyabiliyorsun.ben şu yolu izliyorum,belki faydası olur canım.önce kırp ı işaretliyorum.sonra fotonun üzerinde fareyi basılı tutarak istemediğim kısımlar dışarıda kalacak şekilde çerçeveliyorum.tekrar kırp a bastığımda fazlalıklar gidiyor.sonra home u işaretliyorum.yeniden boyutlandıra basıp,rakamlarla istediğim boyuta gelene kadar oynuyorum.bu da tamamsa,yine aşağıdaki tabloda aydınlık ayarları var.deneye yanıla sonuç alabiliyorum.fotoğrafa göre değişiyor.sonra çerçeve seçeneğini tıklayıp, uygun olanını seçiyorum.en zevklisi de bu.veee imza faslı.o da yukarıda anlattığım gibi.en son kaydet deyip,farklı kaydet seçeneği ile noktayı koyuyorum.kabaca böyle balım.aklına takılan olursa yine anlatırım :)

 15. nazesen

  teşekkür ederim Esinselcim şimdi imzayı deneyeceğim,boyutlandırmayı falan biraz çözmüştüm ama bu gerçekten faydalı olacak.

 16. nrhnmrl

  esinsel abla dondurma şirketleri görse hemen sipariş verirler valla çok daha güzel olmuş ellerine sağlık :=)

 17. sesiber

  Sucuk reklamları belli saatlerde yasaklanmıştı bir ara, burada da dondurma, çikolata fotoları yasaklansın geceleri mozaiklensin bişeyler yapılsın. Olmuyor yani.Benimki karamel soslu olsun, üzerine de antep fıstığı, ceviz olsun. Ohh daha ne olsun.

  gözden çıakrcak bir kutu bulayım en iyisi denemem lazım :) ama olabilir gibi geldi bana. sonuçta kuruyınca şeffaf olması ve yapışkan olmaması yeterli sanırım :) ha olmazsa alcaz artık diğer tutkaldan.. o kadar çok kutu varki hepsini farklı yapçam galiba..

  Dilevser nalburdan ahşap tutkalı al, dün aldım en son Alpinanın orta boyu 2.5 tl idi.

 18. esinsel

  teşekkür ederim nrhnmrl cim şımarttın beni:)canım sesibercim ,hiç kıyabilirmiyim sana.allahtan google market açık,hemen koştum.gerçi tam istediğin kalmamış malesef.belki bu biraz olsun keser:))

 19. dilevser

  kaçmış gitmiş konu… yakaladım şimdi.. :) bu süre zarfında öğrendim ki tutkal tutkaldır :) yani aldığım ağaç, dekupaj, peçete bişi farketmiyormuş… şeffaflaşması yeterli sebep kullanım için.. :) peçete ile kutu kapladım hatta sakız kutularımı süsledim..denemek için yaptım ama pek güzel oldular.. inşallah foto çekip onları yayınlarım ama bir kaç tane daha var yapacağım ondan sonra:) saol sesibercim :)

 20. esinsel

  bir türlü uyuyamadım,kalktım buraya geldim.ooo bir de baktım ki, dilevsercim güzel güzel yazmış.mutlu oldum:)) tutkala çok sevindim,dediğin gibi önemli olan şeffaflaşması.ellerine sağlık canım,görmek için sabırsızlanıyorum.program ne güzel dimi?denemediysen eğer,sayfanın üzerinde “sayfa”yazan yeri tıkla.(ne kötü bir cümle oldu)sağ taraftaki kutucuklardan istediğini seç ve koymak istediğin fotoğrafları üzerine sürükle.böylece bir çerçeve içine birden fazla fotoyu koyabiliyorsun dilevsercim.

 21. KetherynPretty

  Şimdi böyle yapabilirim İngilizce de kelime kutularımız için.Birazcık zor ben bunu kaplayamayınca gıcık oluyorum ağlamak istiyorum :( Ama siz hemen yapabilmişsiniz gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...