YIRT YAPIŞTIR

-

Bu çalışma hem çok kolay,hem de strese birebir!!!Nasıl mı?Hemen anlatayım.1 su bardağı ılık suda,1 çorba kaşığı duvar kağıdı tutkalını eritip,gözden çıkardığımız bir dergiyi yırtmaya başlıyoruz.Yırtılan her parçayı, hazırladığımız tutkala iyice batırıp,şişenin üzerine yapıştırıyoruz.Bitti :))Bilen arkadaşlarıma hatırlatma,bilmeyenlere yapmaları önerim.

27 yorum gelmiş

 1. bende sevdim.ne güzel dergiymiş:)bence yapıştırmak için seçtiğin resimler ince bir zevkin göstergesi şişe bahane seçim şahane….

 2. çok teşekkür ederim arkadaşlar,mutlu ettiniz beni:)) seviyorum böyle işleri.güneşedoğru çok haklısınız gerçektende eğlenceli.huzurlukedicim, ne desem bilmiyorum çok naziksin canım.

 3. herzaman dediğim veya düşündüğüm gibi,çok geniş ve gelişmiş bir yeteneğe sahipsin.her yaptığın ayrı güzel ve tamamen birbirinden farklı.helal sana ;yetenekim benimneduk yolda galiba.bugün görünmemiş.ben de şimdi eve döndüm kurstan

 4. hepinize çok teşekkürler arkadaşlarım:))aman nalancım yapma,şımarıveririm yoksa.sonra ne yaparsın?kursun kimbilir ne güzeldir.öğrencin olabilmeyi çok isterdim.inşallah bir de istanbul yaparsanız ne güzel olur.neduk evceğizine kavuşuyor değil mi?allah başka keder vermesin.tekrar teşekkürler hepinize:))

 5. bir kolaj çalışması bir şişede bu kadar güzel olur..)esinselcim nalanın söylediklerine bende katılıyorum sendekiyetenek bir başka.. Ellerine sağlık Fikrine nazar gelmesin:)bende yapmak istiyorum fakat,evde boş şişe yok :(

 6. kursun kimbilir ne güzeldir

  kurstan çok zevk alıyorum.arkadaşlarımın da hepsi birbirinden hevesli ve çok değerliler.beni de şımartıyorlar.daha önce de yetişkinlerle çalışmalarım olduğunda bu kadar zevk aldığımı hatırlamıyorum.gerçekten çok güzel gidiyor.tek sıkıntı zamanın az olması.Keşke sizlerde olabilseniz

 7. benimde elimde süslenmeyi bekleyen şişelerim vardı. Nedret ablanınkilerden yapmak istiyordum ama o sabır isteyen bir çalışma, bunu yapmak daha kolay olaak sanırım. Süpersin esinsel, öpücükler yolluyorum sana.

 8. canım arkadaşlarım,hepinize sonsuz teşekkürler:))bir süredir, uyku düzenimde bozukluk var.güzel yorumlarınıza bu nedenle, geç cevap yazdığım için affedin.gerçektende kolay ve zevkli arkadaşlar,mutlaka deneyin derim seveceksiniz.ayrıca ille de şişe olması gerekmiyor.dondurma-yoğurt kutuları,saksılar,eski vazolar vs.bu iş için çok uygun.herşeyden önemlisi de,hemen hemen hiç masrafı olmayan,yapımı son derece zevkli,sonucu memnun edici bir geri dönüşüm olması.deneyin…deneyin…deneyin…sevgiler hepinize:)

 9. Ayyy esinselcim daha önce söyleseydin ya şişe dışında bir şey olur diye.ben de başka alternatif düşünecek akıl kalmamış bak :((bende burada şişeyi gördüğümden beri akşam yemeklerinisüslemeye başladım !!! evdeki şişe çabuk bitsin diye :))zararı yine bana sabah kalkmak bilmiyorum :))))şimdi sen sıralayınca hepsi gözümün önünden hala çifterçifter geçiyor !!! ne çok varmış (yada bana öyle görünüyor)

 10. kağıtları yırtmak zevklide ortalığın hali sonradan pek iç açıcı olmuyor kolaj çalışırken benden söylemesi

 11. semyılcım,akıl edemedim işte canım:( jeton sonradan düştü,affet.şimdilik diğer seçenekleri ele al,şişe ağırdan gelsin:)))devince, haklısın ortalık çok dağılıyor.bu yüzden ben yerde,büyük bir örtünün üzerinde çalışıyorum.

 12. gerçekten çok şık olmuş. ellerinize sağlık. bu benim de öğrencilerime tavsiye ettiğim bir kolaj tekniğidir. ufak bir tavsiye; yapıştırma işi bittikten sonra desenlerin etrafından asetat kalemiyle kontür çekerseniz daha farklı vitray tarzı bir görüntü elde ediyorsunuz…sevgiler

 13. çok teşekkür ederim Banik ve aaleynaa :)) şaşırttınız beni,eski bir yazımı birden karşımda görünce mutlu oldum.sevgili Banik,kontür geçtiğim çalışmalarım da vardı.ancak her biri ,birilerine hediye edildi.keşke o zamanlar fotoğraflamayı akıl edebilseymişim.gerçekten vitray görünümü alıyor,çok hoş.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin