Cuma, Ekim 28, 2016
Yoğurt kovasına peçete dekupaj

Yoğurt kovasına peçete dekupaj

5

yogurt-kovasi-degerlendirme-pecete-dekupaj
En sevdiğim malzemelerden biridir yoğurt kovaları. Atmaya kıyamam, ya saksı olarak kullanırım, ya çöp kovası ya da saklama alanı olarak. Bu sefer saklama, ıvır zıvırımı koymak için kullandım balkonumum bir köşesinde, yapışkanlı kağıtla da kaplıyabilirsiniz, ben peçete dekupaj tekniği kullandım.
Uygulama: önce kovaları beyaz veya krem renge boyuyorsunuz. Kuruduktan sonra resimli peçeteyi üç katını ayırıp, en ince ve resimli katı fırça yardımıyla tamponlayarak bildiğimiz tutkalla yapıştırıyorsunuz. Zaten tutkal kuruyunca şeffaflaştığı için gözükmüyor. Çiçeklere dikkatli bakarsanız pek gözükmüyor ama eski emaye tencerelere ektim, bir de çaydanlık bulursam ona da çiçek ekeceğim güzel oluyor.

yogurt-kovasi-degerlendirme-pecete-dekupaj-1

5 YORUMLAR

  1. Şahane olmuş gerçekten. Kim der ki bu bir yoğurt kovasıydı? Bambaşka bir hal almış :) Ellerinize sağlık.
    Nasıl hevesleniyorum bu dekupaj çalışmalarını görünce… Yakında ben de başlayacağım dekupaja, o olacak :D

  2. Gerçekten çok güzel olmuş. Bayıldım. Kovanın boya tutması için üzerine parlak yüzey astarı sürdünüz mü. Bende kızım için bir kalemlik yapmayı planlıyorum. Elinize sağlık. Sevgiler

  3. Gerçekten çok güzel olmuş. Bayıldım. Kovanın boya tutması için üzerine parlak yüzey astarı sürdünüz mü. Bende kızım için bir kalemlik yapmayı planlıyorum. Elinize sağlık. Sevgiler.

  4. astrahan,elma.sekeri,gulsencetasarimlar ; çok teşekkür ederim, beyendiğinize sevindim :)
    hayır altına parlak yüzey astarı sürmedim, direk boya sürdüm hatta tavan boyası:) piyasada akrilik çeşit çeşit boya var tabi ama ben genelde evde ne varsa onu kullanıyorum dekupaj tutkalıda var mesela ama ben bildiğiniz nalburlarda satılan tutkalı kullandım :) hemen cevap yazamadığım için kusara bakmayın.