Cuma, Ekim 28, 2016
Zebra desenli kumaş çanta

Zebra desenli kumaş çanta

0

zebra-desenli-kumas-canta
Ünlü ressam Escher’i tanır mısınız bilmem ama ben eserlerini çok beğenirim. Onun perspektif ile oynadığı, matematiksel altyapıya sahip, göz yanılsaması yarattığı eserleri eminim birçok tasarımcıya ilham kaynağı olmuştur.
Bu çizgisel siyah-beyaz zebra desenleri ile oluşturulmuş hareketli kumaşı görünce aklıma hemen Escher’in desenleri geldi ve çok beğendiğim bu kumaştan tasarımlarımda kullanmak üzere metrelerce satın aldım :) İyi ki de satın almışım, çok sayıda çanta ürettim bu kumaştan ve sevgili müşterilerimin omuzları ile buluşturdum :)
Bu modelde kırmızı grogren kurdeleden sap kullanarak siyah-beyazın üzerinde patlamasını öne çıkmasını tercih ettim.
Bence siyah-beyaza en çok yakışan renklerden biri kesinlikle kırmızı.
Bu zebra deseninin modası neredeyse hiç geçmiyor, her sezon moda diyebiliriz.
Kumaşı ise oldukça dayanıklı kanvas kumaş. Dikdörtgen şeklinde eşit uzunlukta kestiğim iki parçayı, kenarlarına dikiş makinesinde overlok çektikten sonra birleştirdim ve ağız bölümünü de içeri doğru kıvırdıktan sonra kırmızı saplarını ilave ettim.
Astarsız ve cepsiz olarak çalıştım, bence böyle olması yani basitliği onu daha hoş kılıyor.
Yabancıların da dediği gibi “keep it simple”, yani “basit tut” :)

Bu çanta ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bloguma tıklamanız yeterli!

Paylaş
paperfaces
“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy\'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden,  hasır şapkalara; bez çantalardan, dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Online satış mağazası: n11.com/gelismis-magaza/paperfaces  
Satış için ulaşabilirsiniz: