Perşembe, Nisan 27, 2017
Zıp Zıp Zıplayan Zebra

Zıp Zıp Zıplayan Zebra

7

DİKİŞ
Uzun zamandır ara vermişliğimi, yeğenime diktiğim çarşaf ve yastık kılıfı ile bozuyorum. Desenli kumaş ile çarşafını 160×90 cm. ölçülerinde diktim. Kenarlarını sadece 1 cm’den iki kez kıvırıp düz dikiş ile temizledim o kadar. Yastık kılıfı ise desene kombin renklerden birinden düz kumaş ile 30×40 ölçülerinde. Düğmesiz olsun diye de 12 cm’lik bir kıvırma payı koydum içine, ismi nedir bilemedim şimdi :)
Kumaşı az olanlar ya da kumaşı bitmesin isteyenler içinde iyi bir fikir bu bence. Şimdi benim elimde bir parça daha kaldı mesala ve ben o parçadaki zebracıkları alıp pikeye aplike edeceğim ve takımı tamamlayacağım, kısmet olursa. Sevgiler..

7 YORUMLAR

  1. kumaşa bayıldım harika … ben bursa kumaş pazarında geçen sene bu tarz bişey aramama rağmen bulamadım :( nerden aldınız ellerinize sağlık çok da özenli çalışılmış güle güle kullansın yeğeniniz

  2. Ben şey için sordum Ankarada da bursa kumaş pazarı var kocaman bir kumaşçe ı ben hep uğrardım oraya, oradan tahminde bulundum ama tabiki Bursada da bursa kumaş pazarı vardır :)

  3. yalnız çelebi 74 hala yok :) evet Bursada kumaş pazarı var hatta kumaşın cenneti ama ben aradığım zaman kıtlığına kıran giriyo :) bulamıyorum