Birbirinden güzel el yapımı söz-nişan tepsileri

-

pudra-renkli-zarif-klasik-soz-tepsisi-ve-suslu-makas

Söz ve nişan tepsileri el emeği, el yapımı olunca daha bir kıymetli, daha bir güzel. En zarif ve sade olanından en gösterişlisine, her zevke ve anlayışa göre süslenen bu tepsiler sık sık karşımıza çıkıyor. Çiftlerin mutlu anlarının eşlikçileri olan bu tepsilerin birbirinden güzel örnekleri sıkça karşımıza çıkıyor. Biz de hem burada hem de Instagram hesabımızda yayına aldığımız süslemeli tepsilerden bir derleme yapalım dedik, meraklısı, ihtiyacı olan topluca bir seçki bulsun karşısında diye. Bu en üstteki model ne kadar zarif değil mi mesela, açık pembe-somon renginde boyanmış tepsi bir sıra inci ile süslenmiş. Ortasında beyaz, zarif bir figür var. Makas da incecik kurdele ve birkaç inci boncuk ile süslenmiş.

aynali-dekoratif-cicek-suslemeli-gosterisli-nisan-tepsisi

Bu tip aynalı söz-nişan tepsileri son zamanlarda sık görülmeye başladı. Yapay çiçeklerle süslenen bu tepsilerin yanında tabii ki süslü bir makas ve yine aynalı, üzerine isim kazınmış yüzüklükler de ekleniyor. Bu model de çok zarif olmuş.

dantel-suslu-nisan-tepsisi-ve-makasi

Dantelin zarafetini kim inkar edebilir ki? Bu klasik söz-nişan tepsisi modeli incecik beyaz dantel ile kaplanmış. Makas da yapay incilerle ve beyaz kurdele ile süslenmiş. Çok zarif görünmüyor mu sizce de bu tepsi modeli? gelin gibi adeta.

kalp-seklinde-ahsap-inci-boncuk-suslu-nisan-makasi

Ahşap tepsi kalp şeklinde kesilmiş. Çevresi yarım inci boncuk dizisi ile süslenmiş. Minik beyaz güvercinler çiçekten bir yuvada oturuyor, zarifçe süslenmiş beyaz makas da buna eşlik ediyor. Harika bir söz-nişan tepsisi modeli olmuş.

polyester-suslemeli-dekoratif-soz-tepsisi

Polyester boyama tepsi çok klasik ve hoş bir model. Üzerinde kumrular ve çok naif bir yüzük kutusu var. Minicik güllerle süslü makas da eklenmiş bu nefis söz-nişan tepsisi örneğine.

aynali-suslu-nisan-soz-tepsisi

Aynalı tepsilerden hoşlananlar için bu kenarları metalik süslemeli aynalı söz-nişan tepsisi hazırlanmış. Minik parlak taşlarla süslü yüzük kutuları, kurdele ile süslü minik bir makas ve minicik bir gül buketi de manzarayı tamamlıyor.

kanavice-suslemeli-nisan-tepsisi

Bu ahşap, klasik tepsi kanaviçeli güzel bir nakışla süslenmiş. Özel günün tarihi ve çiftin isimleri kanaviçe ile etamine aktarılmış ve ortaya bu harika tepsi çıkmış.

mor-cicekli-zarif-aynali-soz-nisan-tepsisi

Sade ve zarif tepsilerden yana olanlar için bu mor tül çiçeklerle süslü pleksi söz-nişan tepsisi modeli biçilmiş kaftan.

pleksi-isimli-cicekli-kapi-susu-veya-nisan-tepsisi

Rengarenk yapay çiçeklerle süslenmiş bu aynalı tepsinin üzerine çiftin isimleri kazınmış. Tepsi olarak kullanımdan kalkınca kapı süsü olarak hayatına devam edecek.

kenarlari-cicekli-aynali-yuzuk-tepsisi

Yine aynalı söz-nişan tepsisi modellerinden hoşlananlar için bir kenarı gösterişli ama zarif yapay çiçeklerle süslü bu model çok iyi bir seçenek.

kasnak-ve-cuval-kumasi-ile-soz-nisan-tepsisi

Doğal dokuları sevenler, çuval kumaşı gerilmiş ahşap kasnak üzerine tasarlanmış bu söz tepsisini çok sevecek. Birkaç yapay şakayık, mor kurdelelerle süslenmiş makas ve yüzüklük harika durmuş.

suslu-mor-cicekli*soz-tepsisi

Aynalı, incili, çiçekli, mor püsküllü ve kurdeleli bu söz-nişan tepsisi modeli de çok hoş.

ipek-bocegi-kozasi-suslemeli-orijinal-nisan-tepsisi

Gümüş çerçeve modeli tepsinin iç kısmında çiçekler ve ipek böceği kozalarından oluşan orijinal bir süsleme var. Göz alıcı bir tepsi olmuş bu da.

mor-cicekli-aynali-soz-nisan-tepsisi

Aynalı tepsileri sevenler için kenarları kesilmiş, süslü bir söz-nişan tepsisi modeli de bu. Mor çiçeklerle oluşturulmuş minicik bir buket var tepside. Yine mor kurdele ile süslenmiş bir makas ve isimli kalp şeklinde yüzük kutuları da eksik değil elbette.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Çuval kumaşından nişan tepsisi

| | 0 Yorum

Aynalı ve parlak taşlı söz ve nişan aksesuarlarından sıkılanlar için alternatif bir nişan tepsisi tasarımı. Çuval kumaş, kurdele ve yapma çiçeklerle süslü tepsi en ilgi gören tasarımlarımızdan biri. Diğer işlerim...

Pembe güllü yüzük tepsisi

| | 0 Yorum

Görsellik açısından istenilen renkler kullanılabilir. Hazır ayna üzerine fırfır fistoyu yapıştırdım, onun da üzerine sıra taş yapıştırdım. Hazır çiçekleri ortalayıp yapıştırdıktan sonra püskül ve kurdele ile süsledim. Makasına ise püskül...

Mor çiçekli nişan tepsisi

| | 5 Yorum

Taş süslemeli yüzüklük, yüzüklükle beraber tasarladığım kurdeleli taşlı makas ve mor zarif çiçek detaylı söz / nişan tepsi modelimiz. Özel günlerde kullanmak için hoş bir hediyelik, sonrasında da misafirler için...

Taşlı yüzüklük, aynalı nişan tepsisi

| | 2 Yorum

Aynalı, şık görünümlü dekoratif nişan tepsimiz. Üzerinde taşlı süslemeli yüzüklük, yüzüklükle beraber tasarladığım kurdeleli taşlı makas ve çiçek buketi bulunuyor. Dilediğinizde sonrasında kapı süsü olarak da kullanabilmek için tasarlanmıştır…...

İnci boncuk ve aynalı nişan / söz tepsisi

| | 0 Yorum

Söz, nişan gibi özel günler için tasarlanmış aynalı tepsinin üzeri kurdele ve incilerle süslü, makası da pırıltılı taşlı. Yanındaki minik el buketi tepsiye ayrı bir zariflik katıyor. Yüzüklük kenarları taş...

Parlak taşlarla nişan tepsisi nasıl süslenir?

| | 0 Yorum

10marifetlilere yeniden merhaba. Bu yazımızda söz, nişan ve düğünler için kullanılan yüzük tepsilerini kristal taşlarla süslemenin püf noktalarını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle gereken malzemeler ile başlayalım; 1- Kristal taşlı şerit, metal...

Yüzük tepsisi

| | 0 Yorum

Merhaba. Ahşap boyama yüzük tepsisi, el boyama seramik kalp kutu yüzüklük ve makas, nişan törenleri için tasarladığımız bir takım. Pudra rengi ahşap boyama yapıldı, kurdele ve incilerle süslendi. Özel gün tasarımlarınız için...

Keçeden söz ve nişan tepsisi

| | 0 Yorum

Merhaba. Uygulamaya kalın keçeyi kalp şeklinde kesmekle başladım. Altına sert durması için kalp şeklinde mukavva kestim ve sıcak silikonla yapıştırdım. Yüzük kutularındaki süngerleri kalplerin iki ucuna yapıştırdım. Bunun yerine kapaklı...