Karpuz dilimli bebek patiği yapımı

-

Karpuz dilimli bebek patiği yapımını ne çok denedim bir bilseniz… Bu modele muhakkak ki birçok yerde denk gelmişsinizdir. Çift şiş ile yapılmış olarak gördüğüm bu güzel bebek patiklerini öncelikle tunus işine uyarladım. Tabii net bir ölçü bulana dek neredeyse 4-5 defa sökmüşümdür. En son tamam oldu dedim ve bir baktım ön kısım karpuza benzemiyor. Tekrardan söktüm. Doğru sonuca ulaşana dek yılmadım ve şükür bugun sizlere sunabildim.
Düz bir parça örüp parça uçlarını birbirine dikmekten ibaret. Tabi doğru sayıları bulunduğu için :).

Örmeye doyamadığım, aslında sökmeye doyamadığım desem daha doğru olur, bu modeli ben çok sevdim. Bebek örgüsü olur da nasıl sevmem ki…

Ben 2-3 yaş için ördüm karpuz dilimli bebek patiği modellerimi. Tabii ilmek sayısını artırarak daha büyün yaşlar için de örülebilir.

Süsleme gerektirmeyen bu modelimiz karpuz temalıdır. Ön burundaki uyguladığımız kabarık kısım karpuz dilimi görümü sağlamaktadır. Tunus örgü tekniğinde ters örgü ve düz örgü ile kabarıklık veriyoruz.

2 renk olarak ördüğüm patiklerim çok az miktarda ip tüketiyor. Tek renk yapıldığında karpuz görünümü oluşmuyor. En az 2 renk olarak yapılmalıdır. Elde kalan artık iplerle dahi yapılabilecek az malzeme isteyen bir model. Uyumlu renkler ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. İp olarak tercihim ‘Örenbayan Dora’ patik ipleridir.‘Hobium’ sitesinden güvenle temin edebilirsiniz. Ben bütün iplerimi ve örgü materyallerimi oradan temin ediyorum.

Karpuz dilimli bebek patiği yapımı için gerekli malzemeler:
3,5 numara tunus tığı
2 renk ip

Karpuz dilimli bebek patiği yapımına tunus ters örgü tekniği ile başlıyoruz. Çift şiş örgülerde ‘haroşa’ olarak adlandırılan örgüye çok benziyor. Ön burun kısmına gelene dek ters örgü ile devam ediyoruz. Burun kısmında karpuz görünümü vermek için aralarda düz tunus örgü tekniği kullanıyoruz. Ve gövde kısmını bitiriyoruz. En son alt parçaları karşılıklı denk gelecek şekilde dikiyoruz. Ve son dokunuş olarak dilediğiniz gibi bir ışıltı vermek hayal dünyanıza kalmış.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Hayal gücü ile iplerin rengi arasındaki ince çizgide hergün farklı modellerle gözlerimizi şenlendirmeye geldik.

Keçeden bebek pandufu yapımı

| | 1 Yorum

Herkese merhabalar, keçeden çok cici bir bebek pandufu çalıştım. Sahibesi daha 1 aylık, bu cicileri kışın giyecek inşallah İlk olarak kalıbını çıkarıyoruz ve her parçadan ikişer adet çizip, kesiyoruz. Şekilde...