El maskotları – kına hediyelikleri

-

keceden-kina-hediyelikleri
Son zamanlarda keçe aksesuarlar nikah şekeri, bebek şekeri, kına magnetleri olarak sık sık karşımıza çıkmakta. Yine bir kına gecesi için keçeden kına magnetleri ve gelin tacı hazırlıyordum ki sevgili gelinimiz kına magneti olarak yaptığımız bebekleri kendi üzerinde de taşımak istediğini söyledi. Kına gecelerinde gelin kınası üzerinde kullanılan renkli el güllerini bilirsiniz. İşte bu fikir tam da burdan çıktı =) Neden olmasın dedim ve bu sevimli bebek el maskotlarını hazırladım. Bu maskotları hem siz gelinler kullanabilir, hem de misafirlerinizle paylaşabilirsiniz. Renk seçimleri size kalmış.

Kendi hazırladığım bebek çizimlerinden kalıplar çıkararak başladım işe. Sonrasında bu kalıpları keçelere aktardım.Keçe bebeklerin yüzlerini elyaf dolgulu çalıştım. Göz ve dudak detayları el işlemesi. Tasarımın tamamı el yapımı. Burdaki örnekte saçlarında kahverengi örgü ipi kullandım, elbette istenilen her renkte çalışabilirim.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Butik işler Atölyesi olarak; farklı , özgün, güvenilir, eğlencenli, yaratıcı tasarımlar üretme çabasında olan bir butiğiz.