Keçe iğneleme pet portreleri

-


Keçe iğneleme pet portreleri. Renklendirilmiş ham keçe yünleri işleme tekniğine keçe iğneleme ya da keçeleme tekniği deniliyor.
İşlemelerde üzerinde çentikler olan özel iğneler kullanılır, bu iğnelerdeki çentikler yünün, kumaşın altına geçmesini sağlar.  Renkleri kombinleyerek, karıştırarak, üst üste koyarak ve çok fazla iğne darbelesiyle yünlerin birleşmesi sağlanır ve bir resim ortaya çıkar.

Bu resimler pano olarak, çanta üzerinde ya da kot ceket veya kırlent üzerine işlenebilmektedir. Sabır ve emek isteyen bir sanat dalı olarak görülebilir. Genelde evcil hayvan portreleri çalışıyorum. Evcil hayvanını kaybeden ya da ondan bir hatıra isteyenler, kişiye özel hediye arayışında olanlar tarafından tercih ediliyor.


@ozlem_ataman__ instagram hesabini ziyaret ederek örneklere ulaşabilir ve sipariş için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Video: Keçe iğneleme pano nasıl yapılır?

| | 2 Yorum

Keçe iğneleme tekniğini seviyoruz. Sevgili Tuğçe Hanım‘ın keçe iğneleme panolarınız da çok beğeniyoruz. O da bu videoda, böyle panoların nasıl yapıldığını öğretiyor bize. Keçe ve keçe iğneleme sevenler, merak edenlr...

Keçe iğneleme obje yapımı

| | 0 Yorum

Keçe iğneleme objelerin yapım aşamalarını siz marifetli hanımlar için fotoğrafladım. Umarım yararlı olur. Ayrıca çok yakında 10marifet video bölümünde keçe iğneleme videomuzu da izleyeceksiniz. Malzemeler: Bir parça keçe yünü. Büyüklüğü...