Keçeden kepli baykuş magnet

-

kece-baykus-magnet-modelleri
Merhabalar. Son yaptığım işlerden seçtiklerimi ama en çok da bilge baykuşumu göstermeye geldim :)
44 yaşında yüksek lisans yapan bir kadın olarak bu baykuşa gördüğüm anda bayıldım :) Pinterest’te çizim halinde gördüğümde hemen keçeye uyarlanmış hali canlandı gözümde. Şekiller düzgünse yani kalıp olmaya müsaitse çok kolay işim :) Deseni kartona yapıştır, her parçasını ayrı ayrı kalıp haline getir, keçeye çiz, dik ya da sıcak silikonla yapıştır, hepsi bu. Magnet olarak yaptım bu baykuşu ;)
Sonra yılbaşı ağacımıza bir boncuklu- ve elbette kokinalı- kalp ;)

boncuklu-kolye-modelleri

kanavice-suslemeli-kolye-modelleri

Ve bir de ilk kez denediğim etamin kolye. Arkadaşım istiyordu bu kolyelerden, deneyelim dedim ve sonucu çok beğenince kendisine yılbaşı hediyesi olarak verdim gitti :) Resim çok yakın olduğu için etamin kumaşı gibi gözükse de bursa ketenine işledim harfi. Etrafına beyaz tutkal sürdüm ve kuruyunca kestim. Altına bir kat kalın beyaz keçe, daha altına da çerçeeve niyetine kırmızı keçe. Onun da etrafını battaniye dikişi yaparken incilerle süsledim. Çok güzel örneklerini görüyorum bu kolyelerin, berimki biraz daha farklı oldu ama yeni ve daha değişiklerini de tasarlamalı, denemeli :)

Sağlıcakla…

Blogum

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...