Pazar, Ekim 23, 2016

Mutluluk bulutların üzerinde

5
bulutun gözyaşları ve palyaço
bulutun gözyaşları ve palyaço

Bu gördüğünüz saatin orjinal rengi kahverengiydi. Ayrıca duvarda, şimdiki gibi yatay değil de, dikey yönde duran, kendi halinde plastik bir saatti. Ta ki sarkacı ve saniyesi kırılana kadar… Şekil itibariyle bir bulutu andırdığından, işe saatin tamamını akrilik boyamla maviye boyayarak başladım. Sonra nemli bir sünger ile beyaz renk tamponladım (böylece, püskürtülmüş boya gibi görünmesini sağladım). Boyalarımla saatin kadranına çiçek görünümü verdim. Saniyenin kırıldığı dip noktaya plastik bir kelebeği, akrebin ucuna ise plastik bir klasörden kestiğim uğur böceğini yapıştırdım. Bir gönye yardımıyla,r akam ve dakikaları oluşturdum. Mozaik jelimle, rakam ve dakikaların üzerinden geçerek kabarttım. Bir zamanlar içinde yapma çiçekler bulunan plastik bir evi önce boyayarak vernikledim. Kibrit çöplerinden, kapı ve pencere gibi detayları çalıştım. Sonra bu evi saatin kırılan sarkacının bir zamanlar bulunduğu boşluğu kapatacak şekilde, silikonla yapıştırdım. En son olarak, palyaço biblolarımı da uygun yerlere yapıştırdıktan sonra, saatim yeni görünümüyle kullanıma hazır hale geldi. Şimdi çocuklarımın odasında, duvarını süslüyor. Üstelik eskisinden de dakik!

bulutun gözyaşları ve palyaço
bulutun gözyaşları ve palyaço
bulutun gözyaşları ve palyaço
bulutun gözyaşları ve palyaço

5 YORUMLAR

  1. Tek tek işlemişsin arkadaşım…Eline sağlık çok güzel bir iş olmuş.Güle güle kullanın.Eskilerin her zaman bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

  2. müthiş güzel çalışmalar sunuyorsun. hele bunlara bayıldım. ne diyeyim, fikrine, eline, yüreğine, sabrına sağlık……seni başında bandanası, elinde fırçası, boyası ile bir sanatçı olarak hayal ediyorum. bu hayal ettiğim tablo da bana büyük bir zevk veriyor.tebrikler……..