Sugar Skull Broş

-

Polimer kil (fimo hamuru) kullanarak sugar skull broşlar yaptım. Sugar Skull hakkında bilgisi olmayanlar için Wikipedia’dan bir özet geçelim: Ölüler Günü, İspanyollar ve Latin Amerikalılar tarafından kutlanan bir festival. Ölülerin anıldığı bu fest,val, 5 Nisan’a denk geliyor. Aztekler zamanından beri kutlandığı düşünülüyor. Dacılar Bayramı gibi korkutma amaçlı değil; festivalin simgesi olan iskeletler ölmüşleri simgeliyor. “Ölüm, ancak gidenler unutulduğunda gerçekleşir, onları hatırlarsak bir nevi yaşamalarını sağlarız” inancına dayanan festival, ölmüş olanları renkli bir şekilde simgeleyen şekerden kafatası şeklinde biblolar, süsler barındıran sunaklar ile renkleniyor.

Bildiğim, bu günde insanlar yüzlerini rengarenk, çeşitli desenler yaparak boyuyorlar. Ben de bu görüntüyü sevdiğim için fimo hamurundan broş yaptım. Boyaması çok keyifli oldu. Eğer hoşunuza gittiyse siz de denemelisiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Fimo ve Epoksi ile Eğlenceli İşler ve Öğretici Videolar Tüm soru ve görüşleriniz için bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.