10marifetli Instagram konukları: duseaksesuar

-

ahsap-boyama-vintage-saat-modeli

Pek maharetli, pek zevkli marifetlilerden birini daha Instagram’dan çekip 10marifet semalarına getiriyoruz: duseaksesuar. Birbirinden özenli, cici, keyifli hediyelikleri ile özel günlere renk katacak ürünler tasarlıyor kendisi. Keçe ağırlıklı çalışmaları var ama ahşap boyamadan kokulu taşa, kavanoz süslemeden lavanta kesesi dikmeye uzanan geniş bir el işi dünyasında yaşıyor kendisi. Mesela şu en üstte gördüğünüz vintage dokunuşlu ahşap boyama beyaz saat ne kadar zarif değil mi? Eski, romantik bir havası var ve göz okşuyor. Ama hemen alttaki pembe keçe elbise üzerine minik süsler, danteller, kurdeleler eklenerek hazırlanmış magnet bebek şekeri modeli de aynı elden çıkma. İkisi de birbirinden başarılı. Ya sizce? Özel günlerde el yapımı hediyeliklere daha fazla yöneli insanlar son zamanlarda; o nedenle bu tarz bebek şekerleri, nikah şekerleri, doğum hediyelikleri çok çeşitli şekillerde hazırlanır oldu.

pembe-keceli-dantelli-elbise-seklinde-magnet-bebek-sekeri

Ahşap bir kutu çerçeve içinde kokulu taş detaylar, minik yapma güllerden bir isim baş harfi, tığ ile örülmüş minicik bir pembe bebek tulumu, çevresinde yarım inciler… Hepsi o kadar incelikle ve özenle bir araya getirilmiş ki insan bakmaktan zevk alıyor. Bu zarif kapı / duvar süsü, kız bebek odaları için çok keyifli bir dekorasyon nesnesi.

kokuu-tasli-orgu-detayli-incili-zarif-duvar-susu

Minicik, zarif lavanta keseleri, özel gün hediyeliği olarak sıkça tercih ediliyor. Bu pembe beyaz mini keseler de kurdeleler, pleksi aynalar, kokulu taş detayları ile süslenerek orijinalleştirilmiş. Hepsi de belli ki özenle çalışılmış.

pembe-kumastan-suslu-minik-lavanta-kesesi-hediyelikler

Lavanta kesesi bir gelinin eline yaraşacak şekilde tasarlanırsa böyle beyaz, dantel detaylı, gül süslemeli olur tabii ki. Jüt ip ile ağızları bağlanmış, kokulu taş çiçekler ile süslenmiş bir beyaz lavanta keselerine bayıldık biz.

dantelli-gullu-zarif-beyaz-lavanta-keseleri

Mini mini bir keçe filcik, hem de pespembe. Ama kulakları mavi detaylı. Bu bir bebek şekeri magnet ama tabii ki evin minikleri onu kimselere kaptırmaz, oyuncaklarının arasından ara ki bulasın :)

pembe-mavi-kece-fil-magnet-bebek-sekeri

Lohusa şerbeti ikram edilen bardakları, kadehleri süslemek için zarif aksesuarlar hazırlamış marifetli arkadaşımız. Bu mavi dantelli, keçe bebek süslemeli bardak aksesuarı, erkek bebek sahibi annelerin lohusa şerbeti ikramına pek yakışır.

mavi-dantelli-kece-suslemeli-lohusa-bardagi-susu

Yine çok güzel bir lohusa şerbeti kadehi süsleme aksesuarı. Bu şık bardak süsleri, süsten püsten en uzak yeni annelerin bile aklını çelebilir.

pembe-kurdele-ve-kece-tacli-lohusa-bardagi-susu

Ahşap boyamanın ince detayları, bu eskitme uygulanmış, dekupaj ile süslenmiş beyaz tepside kendini gösteriyor. Sonuç çok başarılı olmuş.

ahsap-boyama-dekupajli-eskitmeli-zarif-tepsi

Kalp şeklindeki ahşap suplaların biri tek renk pembe, diğeri pastel mavi dekupaj süslemeli. İkisi de çok zevkli.

pembe-mavi-ahsap-kalp-supla

Yine hafifçe eskitilmiş bir beyaz ahşap boyama çerçeve, yanında gümüş rengi yıldızlarla süslü beyaz ahşağ tepsi / supla ve bardak altlıkları ile harika bir takım olmuş.

ahsap-boyaöa-beyaz-zarif-cerceve-supla-bardak-altligi-takim

Dekoratif kasalar evde sıklıklı kullanılır oldu. Bu güzel beyaz kasa da pastel renklerde bir dekupaja maruz kalmış, ne de güzel olmuş.

dekupajli-pastel-suslu-ahsap-dekoratif-kasa

Kalın pembe keçe üzerine pleksi ayna ile harfler yapıştırılarak ism yazılmış, yarım inciler ile süsleme yapılmış, minik çiçekler, zarif danteller ve kurdeleler bu güzel kapı süsüne eşlik etmiş. Kız çocuk odaları için nefis bir keçe kapı süsü modeli.

kece-ve-kurdele-suslu-kelebekli-kiz-bebek-kapi-susu

Çok zarif bir beyaz yakma çiçek gelin tacı modeli. Çok sade, çok naif.

yakma-cicekli-beyaz-gelin-sac-bandi

Yine zarif gelinler ya da nişanlanan, sözlenen hanımlar için yakma çiçekli pembe tonlarında saç bandı modelleri. Çok güzel.

yakma-cicekli-saten-gelin-sac-bandi

yakma-ciceklerle-suslu-gelin-sac-bandi-pembe

Tığla örülmüş minicik bir pembe bebek tulumu şeklindeki magnet bebek şekeri şirinliğiyle bizi bizden aldı.

minik-tig-isi-tulum-magnet-bebek-sekeri

Sarı beyaz çizgili kumaştan son derece sade ve hoş lavanta kesesi modeli.

sari-beyaz-cizgili-kumastan-lavanta-kesesi

Bıcır bıcır bir kumaş ile süslenen mini kavanoz kapağı tatlı bir kurdele ve yapma mini güllerle süslenmiş, içinde de badem şekeri var. Nikah şekeri olarak ne kadar sevimli bir seçenek.

minik-suslu-kavanozda-badem-sekeri

Hasırla ve bahar çiçekleriyle süslenmiş bir nikah şekeri kavanozu daha.

hasir-kapakli-minik-nikah-sekeri-mumluk

Pötikateli pambe-lila kumaştan lavanta keselerinin üzerinde mor keçe kuşlar var.

pembe-mor-kece-suslu-lavanta-kesesi

Ne güzel ürünler değil mi? Çok daha fazlasını görmek için bu hesabı takibe almalısınız: duseaksesuar

2 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.