Aksesuar cep dikimi

-

aksesuar-cep-nasil-dikilir-1
Detayları severiz! Geçmişten günümüze moda akımlarına bakacak olursak her zaman en çok tutan ve aslında en zarif olan ”az” olanlar değil midir? Sadelik şıklık için ilk basamaktır. Dümdüz bir giysiye ufacık bir cep ekleyerek sade ama göz alıcı bir şıklık elde edebilirsiniz. Peki bunu en kolay nasıl mı yapacağız? gelin hep beraber bakalım :)

aksesuar-cep-nasil-dikilir-2
Öncelikle ilk ihtiyacımız olan şey 8’e 8’lik bir kare kumaş. Tabİi dikiş paylarını unutmayalım.

aksesuar-cep-nasil-dikilir-3
Cebin üste gelecek kısmı yani ağzı dediğimiz kısmını iki kere kıvırarak dikiyoruz. Daha sonra yerleştirmek istediğimiz yere cebin tabanını (ki ben kolevinden aşağı 21, yanlardan içeri 8 cm olacak şekilde yerleştirdim. aşağı yukarı bu ölçü her türlü giyside kullanılabilir.) yüzü yüzüne gelcek şekilde cebimizi yerleştiriyoruz. Taban kısmını dikiyoruz.

aksesuar-cep-nasil-dikilir-4
Taban kısmını diktikten sonra yanları düzgün bir şekilde iğneliyoruz. Yukarıda gösterdiğim gibi tabanın köşelerini zarf şeklinde katlayıp cebi üstüne bindiriyoruz. Yanlarını (makine ayağını kenara sıfırlayarak) dikiyoruz.
Böylece hem tatlı hem de naif bir görüntü elde etmiş oluyoruz :)

Daha fazla görsel için buradan lütfen.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Bir garip Muallime adayı. Acemi terzi. Profesyonel cadı.

Eski kıyafetleri değerlendirme; şapka dikimi

| | 0 Yorum

Dün iftardan sonra ailecek dışarı çıktık, tesadüfen kızım için bir şapka beğendim. O fistodan yapılmıştı ama büyüğü maalesef yoktu. Anneme bugün durumu anlattım, onun güneşe faydası olmaz deyince nasıl olur...