Halat ipten kolye yapımı

-

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-1
Bu kolyemi yaparken çok ama çok sabırsızlandım. O yüzden başlangıçtaki fotoğraflarım için kusura bakmayın, gecenin bir körü ancak bu kadar çekebildim. Gelelim kolyemize. Kıyafetlerimizle bütünlük sağlayacak, bir o kadar da basit bir kolye için hazır mısınız? Öncelikle metre ile satın aldığınız halat ipini toplu iğne yardımıyla istediğiniz şekli veriyorsunuz. Başlangıçta fotoğrafta görüldüğü gibi boyuna dolayıp yetecek miktarda ip bırakmayı da unutmuyoruz.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-2
İkinci aşamada toplu iğne ile tutturduğumuz yerleri başlangıçtan başlayarak adım adım dikiyoruz.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-3
Görüldüğü gibi kolyemin şekli hazır. Şimdi uçlarının çıkışmaması için bant ile yapıştırıyorum.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-4
Şimdi de kolye bağlama aparatlarını takıyoruz.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-5
Sıra geldi en güzel bölüme, benim için tabii ki. İsterseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz ama ben kolyenin bu haliyle eksik kaldığını düşünüyor ve elime altın rengi zincir alıp ipe dolayarak sabitliyorum. Yapıştırdığım noktanın üzerine de çift taraflı kadife kurdele ile tekli fiyonk yapıyorum.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-6
Bunun üzerine de çok ama çok beyenerek aldığım, bitmemesi için en özel aksesuarlarımda kullandığım şık düğmemi yapıştırarak kolyemi kullanıma hazır hale getiriyorum.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-7
Evet artık marin temalı kolyeniz yaz günlerinde her daim size zevkle eşlik etmeye hazır.

halat-ipten-kolye-yapimi-taki-tasarim-8
Diğer çalışmalarım için bloguma lütfen….

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

  1. sevginin gunlugu

    Teşekkür ederim Sevgili shane, Ben de böyle sözler duydukça nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Yapım aşamaları hariç katılıyorum. Onları da akşam yaptığım için ancak bu kadar çekebiliyorum, aslında koymak istemiyorum yaptıklarımı gölgeliyor gibi geliyor bana ama yine de seçe seçe içlerinden ancak bu kadar çıkarabiliyorum.
    Aslında size, 10 maarifet ailesine de bir teşekkür borçluyum. Kendi bloğumda dahil olmak üzere akşam çekilen fotoğrafların kalitesizliği yüzünden çoğu zaman koymuyordum yapım aşamalarını , nasılsa kolay bakınca anlaşılıyor diyordum. Ama size gönderilen çalışmalar veya genel blog incelemelerinde gördüm ki bir çok insan bazı şeyleri görerek anlayamayabliyor ve ya bu tür işlerle çok fazla haşır neşir olmadığı için basit detayları da sorabiliyor. Ama ben şimdiye kadar çalışma aşamalarını koyma konusunda hiç böyle düşünmemiş ve hatta basit aşamaları koyduğumda kendime saçmalama sevgi bu da koyulmaz diyordum. Ama şu bir aylık çalışmam sonucunda daha fazla insana anlatımlı olarak ulaştığım için daha daha mutlu oldum. Evet itiraf ediyorum ki yapım aşamalarında çekerken çok zorluk yaşadım. Kimilerini erteledim, sabah olsun da yapayım diye ama sonuçta daha anlaşılır yaptığım ve görseller sunduğum için daha faydalı buldum çalışmalarımı. İnşallah bundan sonra da yılmadan bu şekilde devam etmeyi istiyorum.

    Bu arada yine geç gördüm kusuruma bakma, benim hala maillerimde bir tek bunlar gözükmüyor, pes ettim artık.
    Sevgilerle Sevgi…

Bir Cevap Yazın