Keçe çiçek broş yapımı

-


Keçe çiçek broş yapımı. Broş ya da daha bilinen adı ile yaka iğnesi modasını kaybetmeyen, her mevsim, pek çok şekilde kullanılan aksesuarlardan biri. Çanta üstüne, saç bandı üstüne, kazak veya tişört üstüne, montlarımızın üstüne ve hatta abajur ya da kırlent üstüne iliştirdiğimiz broşlar… El yapımı olunca daha bir kıymetli oluyor elbette. Keçe çiçekli bir broş tarifi aktaracağım bugün sizlere.
Herkesin kolaylıkla yapabileceği basit bir keçe çiçek yapacağız önce, sonra da onu broşa dönüştüreceğiz.

Malzemeler; keçe, iğne iplik, broş iğnesi, düğme ve makas

Keçe çiçek broş yapımı

Öncelikle bir kağıda dünyanın en kolay çiçek desenini çiziyoruz, 5 yapraklı çiçek çizmek için şablona ihtiyacınız yok, biraz dikkatle harika çiçek şablonları yapacağınızdan eminim :)
3 boy çiçek çizmek gerekli büyükten küçüğe doğru. Buna göz kararı karar verebilirsiniz.
Daha sonra dileğiniz renk keçe kumaşı çiçek şablonlarının üzerine koyarak keçeden çiçekleri kesiyorsunuz.
Her çiçeğin kenarına iğne ve iplik ile dekoratif dikiş yapın. Kolay teğel atar gibi yapabilirsiniz. Ben çok güzel nakış işlerim gibi iddiası olanlar tabii ki daha özenli bambaşka şeyler de yapabilirler.
İplikle olan işiniz de bittiğinde çiçekleri büyükten küçüğe üst üste koyuyor, orasına da bir düğme yerleştiriyor ve dikiyorsunuz.
3 katlı basit ve son derece tatlı bir keçe çiçek yapmış oldunuz bile. Daha sonra çiçeğin arka kısmına tuhafiyelerde satılan broş iğnelerinden alıp sıcak silikon ile onu yapıştırabilir ya da yine iğne iplik ile dikme yöntemini de seçebilirsiniz.
İşte keçe çiçekli broş modeli bitti bile : )

5 yapraklı çiçek çizmek çocuk ouncağı, kabul edin :) Sonra keçe kumaşı koyup kopyalıyor ve çiçek şeklinde kesiyoruz.

İğne iplikle basit teğel atar gibi çiçeğin kenarlarından geçiyoruz.

Büyükten küçüğe kestiğimiz keçe çiçekleri ortasına düğme koyarak birbirine dikiyoruz.

Arka kısmına hazır alacağınız broş iğnesini dikebilir ya da silikon tabancası ile yapıştırabilirsiniz.

Arkadaşlarınıza hediye olarak da yapabileceğiniz keçe çiçek broş, el emeği hediyelerden hoşlananlar için hem yapması keyifli hem de kullanışlı bir hediye fikri değil mi?

Bu çalışmanın kaynağı

Bir yanıt yazın