Keçe kaplı tarif defteri

-

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi

Merhaba,

Ebrar’ın Keçeleri olarak 10marifete yeni katıldım. İnşaallah buradan sizlere yaptığım ürünleri paylaşacağım. Adımdan da anlaşılacağı üzerine keçe ile uğraşıyorum. Ebrar’ın Keçeleri adında blogum, facebook sayfam ve instagram hesabım var. Bana bu adreslerden de ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim tarif defterinin yapımına.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-1

Öncelikle defteri keçeyle kaplıyoruz. (Silikon kullanarak yapıştırabilirsiniz)

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-2

Daha sonra kalıbını çıkarttığımız yazıları keçeye tersini çevirerek çizip, kesiyoruz.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-3

Kesip yapıştırdıktan sonraki hali de işte bu. Daha önceden de el yazısı kesmiştim fakat bu sefer tarif defterinin boyutuna uygun olması için daha küçük kesmek zorunda olduğum için kesmesi bayağı zahmetli oldu.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-4

Ve deftere kullanmak istediğimiz objeleri de aynı şekilde kesip, yapıştırmak üzere hazır ediyoruz. Ben kestiğim objeleri incilerle süsledim.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-5

 

Silikonun taşmasını ve çirkin görünmesini önlemek için küçük miktarlarda uygulamak iyi olur.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-6

Defteri süslemek için sıra inci, kurdele, fiyonk gibi şeyler kullanabilirsiniz. Ben defterimin sol kısmına sıra inci ve kurdele yapıştırdım.

kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-9 kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-8 kece-kapli-suslemeli-tarif-defteri-yapimi-7

Son olarak defterimin bitmiş hali bu. Güzel anneciğim benden kendisi için tarif defteri yapmamı istedi, bu defter onun için. Önceden yaptığım “güzel annemin mutfağı” kapı süsüyle uyumlu olmasını istedim. Önceden yaptığım mutfak kapı süsü için buyrun bloguma veya facebook sayfama.

2 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Merhaba, Kullanıcı adımdan anlaşılacağı üzere adım Ebrar. Diğer keçe ile uğraşanların aksine bir öğrenci olarak bu işe atıldım. Boş vakitlerimi değerlendirmek adına internette neler yapabileceğimi araştırırken, kendimi keçeyle uğraşırken buldum. Hedefim boş vakitlerimde zevkle yaptıklarımı sizlerle paylaşmak. Umarım ürünlerim sizlerin de beğenisini kazanır. E-posta: ebrarinkeceleri@outlook.com