Keçeden ayıcık yapalım

-

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-1
İlk olarak kalıbımızı kullanarak ayıcığımızı keçeye çiziyoruz ve kesiyoruz.

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-2
Daha sonra ayaklarından başlayarak dikmeye başlıyoruz.

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-3

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-4
Diktiğimiz yerleri elyafla dolduruyoruz.

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-5

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-6
Dikme ve elyaf doldurma işlemi bittikten sonra gözlerini ve ağzının çizgisini işliyoruz. (Gözleri için boncuk kullanacaktım fakat boncuk ayıcığıma çok büyük geldi. Bu yüzden gözlerini de işledim. Ayıcığı da küçük yapmak zorundaydım çünkü kapı süsünde kullanağım için onun boyutuna uygun olması gerekiyordu.)

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-7
Ayıcığımın boynuna koymak üzere de pembe kurdeleden fiyonk yaptım. Fiyongu yapmak için ilk olarak kurdelenin iki ucunu çapraz bir şekilde yapıştırıyoruz. Daha sonra ucun birleşip çapraz geldiği yer ile kurdelenin yuvarlak kalan kısmını yapıştırıyoruz.

keceden-oyuncak-ayi-yapimi-8
Ve ayıcığımız hazır. Daha büyük yapıp bebek şekeri olarak kullanılabilir, sadece bu haliyle de arkasına yapıştıracağımız mıknatısla magnet yapabiliriz. Bloguma ve facebook sayfama beklerim, hoşçakalın.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
ebrarinkeceleri

Merhaba, Kullanıcı adımdan anlaşılacağı üzere adım Ebrar. Diğer keçe ile uğraşanların aksine bir öğrenci olarak bu işe atıldım. Boş vakitlerimi değerlendirmek adına internette neler yapabileceğimi araştırırken, kendimi keçeyle uğraşırken buldum. Hedefim boş vakitlerimde zevkle yaptıklarımı sizlerle paylaşmak. Umarım ürünlerim sizlerin de beğenisini kazanır. E-posta: ebrarinkeceleri@outlook.com

Bir Cevap Yazın