Keçeden kalpli dekoratif süs yapımı

-

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-1
Yarışma icin düzenlediğimiz ağacımıza “kalbim ellerinde aşk ağacı” ismini verdik.
İlk önce ağacın yaprakları olarak tasarladığımız kalplerin boyutunu kendimiz ayarlayarak kağıttan birer kalıp çıkardık. (Ne de olsa bir kalıp makinamız yok : )) Daha sonra uygun pembe tonlarında işaretleyip kesimini yaptık. Yaklaşık 60’ar adet olmak üzere 120 adet kullandık. Kalpleri uçlarından birbirine ekleyerek sıralı sarkıt şeklinde uzunca sarkıttık. Tabii ki hepsini farklı boyutlarda yaptık ki daha orijinal dursun.

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-2

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-3
40 cm uzunluğunu verdiğimiz ağaç gövdesi desenini keçe üzerine çizerek iki parça halinde kesimini yapıp, kenarlarından dikerek içerisine boncuk elyaf doldurduk.
Dalları ağır olacağından ayakta durması için tabanına kalın mukavvadan plaka yapıp onu da uygun renkte kapladık.

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-4
Çöp şiş yapmak için marketlerde satılan çubukları, bebekleri üzerinde oturtmak için bank olarak tasarladık, kesimlerini makas yardımı ile kolayca yaptık, sıcak silikon ile yapıştırdık.

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-5
Krem rengi keçe üzerine ağaç ile uyumlu boyutta bebek çizip iki adet kesim yaptık. Kenarlarından ince ince dikerken bir yandan da içerisine boncuk elyaf doldurduk. Kollar bacaklar ince olduğundan dikim ve doldurma aynı anda yapıldı.

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-6
İçlerini doldurup dikimi tamamlanan bebeklerden gelin olanı için petek tülden gelinlik yapıp, üzerini inci ile süsledik. Saçlarında konsepte uygun olması için pembe örgü ipi kullandık. Ellerine daha öncedende çocuk tacı için kullandığımız minik güllerden buket yaptık.
Damat bebeğimiz için siyah keçeden ceket ve de pantolon kesip üzerinde dikimini yaptık. Saçlarında siyah örgü ipi kullandı.

keceden-kalp-agac-ve-gelin-damat-figurlu-dekoratif-sus-yapimi-44
En son olarak gelin bebeği sabit durması için banka silikon ile yapıştırıp, damadı arka tarafında ayakta kalacak şekilde ellerinden banka silikon yardımıyla sabitledik.
Büyükçe kestiğimiz pembe kalbin içerisine boncuk elyaf doldurup biraz daha iç kısımdan inci ekleyerek dikimini yaptık.
Kalan kısımlarından ince ince kesip damadın ellerine kalbi silikon ile yapıştırdık. Ve böylece kalbim ellerinde aşk ağacı tasarımımız tamamlanmış oldu.
Malzeme açısından pek sıkıntı oluşturmayan bu tasarım müşterilerimiz tarafından da oldukça sevildi. Şimdi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yapım aşamaları inşallah yardımcı olmuştur. Kolay gelsin marifetli hanımlar.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Video: Keçe sabun nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Fatma keçe sabun yapımını gösterdi ve anlattı bu video bölümümüzde. Hiç zor değilmiş ve çok da hoş bir işmiş bu. Mutlaka izleyin. Keçe videolarımızın hepsini buradan izleyebilirsiniz.  ...

Kanatlı kalp kapı kolu süsü

| | 1 Yorum

Merhaba 10marifetçi hanımlar, kalp kapı kolu süsü yapımını paylaşacağım. Çizdiğim kalp şekline göre kumaşımdan kalp şeklini çıkardım. Dikiş makinesi yardımıyla kalbi diktim. Yalnız elyafı doldurmak için küçük bir pay bıraktım....

Minnie Mouse tacı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar hanımlar. Kızım için Minnie Mouse tacı yaptım. Yapım aşamalarını şu şekilde anlatmak istiyorum. Aldığımız tacı siyah kurdele ile sarıp yapıştırıyoruz. Keçeden 4 tane yuvarlak kesip iki tane olacak şekilde...

Keçeden yelkenli süslemeli kitap ayracı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar hanımlar. Keçeden kendi kitap ayracınızı yapabilirsiniz. Bunun için kalın bir keçeye ve ince keçelere ihtiyacımız var. İstediğimiz uzunluk ve kalınlıkta keçemizi kesiyoruz. Kitap ayracında görmek istediğimiz figürü ince keçelerden kesiyoruz....

Keçeden ayıcık cüzdan yapımı

| | 0 Yorum

Keçeden şirin bir ayıcık cüzdan yaptım. Yapım aşamaları şöyle. Öncelikle kahverengi keçeden 16x20cm ölçülerinde parça kestim. Ağzı ve burnu içinse pembe keçeden 7x4cm ölçülerinde parça kesip dikdörtgen parçanın yarı kısmına ortalayıp...

Video: Yün keçe şerit yapımı

| | 3 Yorum

Sevgili Fatma bu sefer de keçe ile çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz yün keçe şerit nasıl yapılır, onu gösteriyor bize. Keçe videolarımızın hepsini buradan izleyebilirsiniz.  ...