Şeffaf cepli kumaş organizer yapımı

-


Şeffaf cepli kumaş organizer yapımı. Banyoda, çocuk odalarında, hobi odalarında ya da mutfakta rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı kolay bir organizer çalışması. İçine ister fotoğraf, kart ya da not koyun, isterseniz de hobi ve bebek malzemeleri.

Şeffaf cepli kumaş organizer dikmek için gerekli malzemeler;
Çocuk elbise askısı
karton
Kumaş
makas, marker kalem
toplu iğne
dikiş makinesi
şeffaf levha (şeffaf levha ya da şeffaf mika tuhafiyelerde veya online olarak rahatlıkla bulabileceğiniz bir malzeme)
kurdele

Şeffaf cepli kumaş organizer yapımı


Çocuk boyu askıyı bir karton üzerine koyup, etrafından çizerek kopyasını çıkarıyorsunuz. Daha sonra organizerinizin ne kadar uzunlukta olmasını istiyorsanız o kadar aşağı doğru uzatabilirsiniz. Burada en önemli nokta kartonu keserken yanlardan dikiş payı bırakmayı unutmamamak.


Kestiğimiz kartonu kumaş üzerine koyarak bu defa da kumaşı kesiyoruz. 2 tane kesmek gerekiyor önlü arkalı aynı desende olması için.
Şeffaf levhadan kesmiş olduğunuz kartona uygun olacak şekilde üç adet cep kesiyoruz içine fotoğraf sığacak genişlikte tutarak. Eğer siz organizerinizi daha küçük ya da daha büyük yapacaksanız istediğiniz kadar cep kesip ortalayarak yerlerini ayarlayabilirsiniz.


Orgaziner için seçmiş olduğunuz kumaşın rengine uygun kurdeledeleri kullanmaya geldi sıra. Fotoğraftaki gibi şeffaf levhaya iğne ile tutturmak gerekiyor.
Şeffaf levhanın uzun kenarlarına kurdeleden şeritleri dikiyoruz ve kumaş üstüne uygun yere dikerek sabitliyoruz.


Eşit ölçülerde kesmiş olduğunuz kumaşları da yine önlü arkalı birleştirip dikiyoruz. Şimdi organizer kenarlarını da bant geçirip dikelim.


Alttan ve üstten açıklık bırakarak dikeceksiniz. Alttan çocuk askısını geçirip üstten çıkaracağız, böylece asmak çok kolay olcak.


Elbise askısını geçirdikten sonra organizerin altını da dikebilirsiniz.

İşte şeffaf cepli kumaş organizeriniz hazır bile. Yapımı oldukça kolay ve uygun bütçeli bir çalışma. Dikiş makineniz varsa ne ala! Elde dikerek de yapmanız mümkün tabii.

Aynı mantık ile organizerin ceplerini şeffaf plakalarla yapmak yerine yine kumaştan da yapabilirsiniz. Böylece içindeki malzemeler görünmeyecek, özellikle banyoda kullanmak için kumaş cepli organizer dikmek daha anlamlı olabilir.
Denemek isteyenlere kolay gelsin!

Bu çalışmanın kaynağı şurası.

Bir yanıt yazın