Tığ işi amerikan servis nasıl yapılır?

-

tig-isi-amerikan-servis-nasil-orulur
Alışılmışın dışında bir renk kombinasyonu ve çok kullanışlı bir amerikan servisle karşınızdayım. Bu tığ işi amerikan servisi tek renk ya da ikiden fazla renkle de yapabilirsiniz. Hatta yanına bardak altlığı ve ekmek sepeti örüp şirin bir takım haline de getirebilirsiniz.

Yapımı için 4 numara tığ ve uygun kalınlıkta iple 52 zincir çekiyoruz. Tığdan itibaren saydığımızda 3. zincirle başlayarak her bir zincire yalancı trabzan yapıyoruz. Yalancı trabzan için tıpkı trabzanda olduğu gibi ipimizi dolayıp (1. kare) batıyoruz ve tekrar ip alıyoruz (2. kare) fakat aldığımız ipi tığdaki ilmeklerden trabzanda olduğu gibi iki seferde değil tek seferde çekiyoruz (3. kare). Her sıra bitiminde dönüp iki zincir çekerek başlıyoruz.

tig-isi-amerikan-servis-nasil-orulur-2
Toplamda 32 sıra ördükten sonra kenar süsünü yapıyoruz. Kenar süsü için 1 sık iğne-1 atla-3 trabzan-1 atla döngüsünü takip ediyoruz. Aralarda zincir çekmiyoruz. Köşe kısımlarda ise 1. karede görüldüğü gibi 3trabzandan sonra tekrar 3 trabzan yapılıyor.

tig-isi-amerikan-servis-nasil-orulur-3
Birkaç saat içerisinde tamamlayabileceğiniz tığ işi bu amerikan servisi mutlaka deneyin derim. Diğer çalışmalarım ve renkli fikirlerim için blogum.

Bu tığ işi amerikan servis modeli nasıl yapılır öğrenirken, bu videolar da işinize yarayabilir:

VİDEO: TIĞ İŞİ ZİNCİR NASIL ÇEKİLİR?

VİDEO: TIĞ İŞİ SIK İĞNE NASIL ÖRÜLÜR?

VİDEO: TIĞ İŞİ TRABZAN NASIL YAPILIR?

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Beğenmenize çok sevindim, gerçekten çok kullanışlı, yapımı da oldukça kolay, şimdiden ellerinize sağlık diyeyim :)

Bir yanıt yazın