Yumurta kutusundan yılbaşı süsü yapımı

-

yumurta kutusundan süs yapımı
Yumurta kutusundan yılbaşı süsü yapımı kolay ve eğlenceli bir çalışma. Geri dönüşüm ve evdeki malzemeleri değerlendirme çalışmalarına bayılıyorum. İnsana kendini iyi hissettiriyor. v
Yumurta kartonundan geri dönüşüm olayı da yaygın. Burada da yılbaşı ağacınızı süslemek ya da çeşitli yerlerde kullanabilmeniz için yumurta kutusundan süsler yapıyoruz.

İhtiyacımız olanlar:

  1. Yumurta kutusu
  2. Makas ya da maket bıçağı
  3. Çeşitli boyalar

yumurta kutusundan süs yapımı

Yumurta kutunuzun şekline göre bölmeleri kesip çıkarıyoruz.

yumurta kutusundan süs yapımı

Kenar kısımlarını düzelterek şekli veriyoruz. Düzgün ve pürüzsüz olması için maket bıçağı tavsiye ederim. Sonrasında da istediğiniz renkte boyalarla renklendirebilirsiniz. Akrilik boya hatta sulu boya dahi olur.

yumurta kutusundan süs yapımı

Boyama işlemi bittikten sonra kurumasının ardından arka kısımdan ip geçiriyoruz. Ve işte yumurta kabuklarından yılbaşı süslerimiz hazır. İsterseniz 2-3 renkte alacalı bir boyama da yapabilirsiniz. Ya da üzerine varsa çeşitli stickerlar yapıştırabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze ve zevkinize kalmış.

yumurta kutusundan süs yapımı

Ben evde bulunan tek bitki olan Aloe Vera’da kullandım süslerimi. Siz de daha büyük bitkileriniz için kullanabilir ya da parti süsü yapabilirsiniz.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
jujutasarim

   

Bir Cevap Yazın