Video: Kalpli bardak altlığı nasıl örülür?

-

Çokça sevgi içeren bir model ile geldim. Sunum severler için ördüğüm bu modelim ile mutfaklara renk, sunumlara tat katmaya geldim:) Kalp şeklindeki bardak suplası yani bardak altlığı modeli ile mutfaklarımızı renklendirelim.

Yaklaşık yarım saatte örebileceğiniz bu model ile hem artmış ipleri değerlendirebilir, hem de kendimiz ya da sevdiklerimizi sevindirebilirsiniz.

Ben 2 farklı rengini denedim ve sizlerle paylaşmak istedim. Ben süsleme olarak kenar kısımlarına kuzu ipi ile bir sıra sık iğne örerek kokoş bir hal kazandırdım. Dilerseniz direkt iğne ile işleme yapılabilir ya da düğme ile renklendirilebilir. Yani ölçüler benden, süslemesi hayal dünyanızdan diyebilirim.
Sadelikten hoşlananlar için direk tığlama işlemi ile sade bir görüntü de elde edilebilir. Çeşitli süsleme alanı olduğu doğrudur. Belirttiğim ölçüler bardak altlığı ölçüleridir. Videoda detaylı olarak hangi bardakların nasıl durduğunu ve ebatını gösterdim. Dilerseniz sayıları büyüterek taban suplası büyük boy olarak da örülebilir. Ben ip olarak kalın koton ipler kullandım, ipin kalın olması dışında farklı bir marka gereği yok. Kalın ipin tok duruşu daha şık ve kullanışlı olacaktır.

Malzemeler:
Kalın koton ip
3 numara tığ
Tercihe bağlı süsleme malzemeleri

Mutfaklar renklensin, sunumlar güzelleşsin:)

Ellerimize sağlık..

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Avatar photo

Hayal gücü ile iplerin rengi arasındaki ince çizgide hergün farklı modellerle gözlerimizi şenlendirmeye geldik.