Adile Naşit – Hafize Ana yün heykel

-

kece-igneleme-adile-nasit--
Nasılsınız kuzucuklar? :)Çocukluğumuzun tatlı, ton ton teyzesi Adile Naşit’i, Hababam Sınıfı’nı benim gibi çok sevenlere gelsin bu çalışma. Öyle ya Hababam Sınıfı’nı beş bin kere izledim sanırım, hem de bıkmadan, sıkılmadan. Halen de çok seviyorum her nedense..
Kendisiyle Ankara’dan kalkıp İstanbul’a Çamlıca Lisesi’ne bile gittik geçtiğimiz aylarda. Müze müdürüne kadar ziyaret ettik, bir de ziyaretçiler tarafından da yoğun ilgiyle karşılandık :)
Oradaki silikondan yapılma Adila Naşit heykeliyle fotografımız da var. Siz de Çamlıca Lisesi’ndeki gezimize ait fotografları ve Hafize Ana’yı zilini sallayarak merdivenden inerken yeniden görmek isterseniz buyrun.

kece-igneleme-adile-nasit-

8 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçe iğneleme tekniği ile yünden kişisel bebekler, insan figurleri, hayvanlar, aksesuarlar (artık aklınıza ne geliyorsa) Daha fazlası için www.keceinadi.com'a beklerim :))

Video: Keçe iğneleme pano nasıl yapılır?

| | 2 Yorum

Keçe iğneleme tekniğini seviyoruz. Sevgili Tuğçe Hanım‘ın keçe iğneleme panolarınız da çok beğeniyoruz. O da bu videoda, böyle panoların nasıl yapıldığını öğretiyor bize. Keçe ve keçe iğneleme sevenler, merak edenlr...

Keçe iğneleme obje yapımı

| | 0 Yorum

Keçe iğneleme objelerin yapım aşamalarını siz marifetli hanımlar için fotoğrafladım. Umarım yararlı olur. Ayrıca çok yakında 10marifet video bölümünde keçe iğneleme videomuzu da izleyeceksiniz. Malzemeler: Bir parça keçe yünü. Büyüklüğü...