Ahşaptan minik evler

-


Ahşaptan minik evler yapıyorum. Ahşap dekor malzemeleri hobi malzemecilerinden temin edilebilir, bazı parçaları bulmak biraz zahmetli oldu gerçi. Çünkü eski yıpranmış ahşap gerekli idi ve bunları kesmek için de kıl testere. Yıpranmış ahşabı evi köy ve kasaba yakınlarında olanlar daha kolay bulabilirler. Evleri ve arka planları da akrilik boya ile boyayarak renklendiriyorum.

Deniz manzaralı ahşap minyatür evlerde bulunan demir malzemeyi eski paslı malzemelerden bularak montajını yaptım. Böylece tamamen el emeği ahşap minyatür evlerim kendi zevkime göre dekoratif oldular. Masa üstünde sabit durabilecek ahşap evler yapabileceğiniz gibi bir de çerçeve içine yerleştirerek istediğiniz temada ahşap evli tablolar, duvar süsleri hazırlayabilirsiniz.

Ahşap ile uğraşmak zaman alan ve sabır isteyen bir iş olsa da sonuç bakmaya doyulamayan şekilde oluyor. Hayal ettiğiniz pek çok şeyi ahşap ile hayata geçirebilir ve evinizde ya da ofisinizde sergileyerek, her baktığınızda kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Tıpkı benim bu minyatür evlere bakarken kendimi iyi hissetmem gibi…

Bir yanıt yazın