Örgü Sünger Bob
Çin malı değil, Türk yapımı ! Oyuncakların çoğunun ( özellikle Çin malı olanlar) kansorejen katkılı maddelerden imal edildiğini biliyoruz. Çocuklarımızda ne kadar çok seviyorlar peluş oyuncaklara sarılıp, yatmayı, belki biz büyükler bile. Geceleri artık kızım Sünger Bob’una güvenle sarılıp, yatarken benim de içim rahat olacak . Çünkü el emeği… Burada
oyy oyy oyyy aman da ne şirin bir sünger bob muş bu
ellerine sağlık canım, güle güle oynasın minişin ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Sağol canım benim sayende![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
alargu hoş geldin aramızabu sünger bop çok hoş olmuş emeğine sağlık
çok şirin olmuş![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
bayılırım sünger bob’a.çok güzel olmuş…
Hoşgeldin, Alargu.Sünger Bob , çok şirinsin, sana arkadaş çok bu sitede.
uyy..çok şeker olmuşşş..alargu da hoşgelmiş, buyur kaffeni…
asyayaren@btugan@magnesia57@cocuklacocuk@nokturn@Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Çok mutlu oldum![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
onların görevi mutlu etmek sayın alargu
benim görevim ise hoşgeldin komitesine başkanlık etmek..maaş pek düşük ama işte geçim dünyası naapalım..limon kolonyası ? aaa kavenizi soğutmuşssunuz ama …
insanın becerikli annesinin olması gibi yok
benim annemde cuma geliyor bakalım bana neler getirecek :))
saatoniki limon kolanyası ve kahve için çok teşekkür ediyorum. Ne kadar sıcak kanlısınız siz böyle aradığım şey bu benim. Tekrar sağolun![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
nuisart örgü konusunda çok becerikli olduğum söylenemez bu benim ilk denemem şimdi bir de penguen istiyor bakalım nasıl olacak
Teşekkür ediyorum.
canım kimse anne karnından becerikli doğmuyor eminim zamanla ustalaşırsın, e istek varsa sorun yok![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Hoş geldin alargu :)Penguen örmek çok kolay hiç merak etme
Bir penguen fanatiği olarak Egemen’e -kardeşim- şöyle örmüştüm -sayıları hatırlayamıyorum ne yazık ki:S-En basit yolu şöyle:Zincir çek kapat -doğal olarak- sonra bu zinciri 6 sık iğne ile doldur. Birinci sırada her sık iğneye iki sık iğne yap. İkinci sırada her ikinci sık iğneye iki sık iğne yap. Üçüncü sırada her üçüncü sık iğneye iki sık iğne yap. Bu mantıkla dilediğin boyuta gelene kadar ör. Zaten kalın bir ip kullanırsan -mesela merserize hem tüylenmez hem daha tok durur- çabucak ulaşırsın istediğin ebata. Neyse sonra işte istediğin boyuta gelince bitir. Yine aynı şekilde bir tane daha böyle bir daire ör.Şimdi burada iki seçeneğin var. Birisi bu iki daireyi direk dikebilirsin yusyuvarlak bir penguenin olur
Diğeri ise mesela her sırada 5-6 tane olacak şekilde daireyi çepeçevre sarmak suretiyle çift trabzan ör. Dilersen sık iğneden de yapabilirsin. Hepsini birbirine dik. Beyaz bir iple yine ilk halkalar mantığında ama onlardan daha küçük bir halka yap. Kafası için buradakikafayı kendine uyarlayabilirsin. Ayaklarını ve kollarını yapmak da zorluk yok ztn…
Fraise çok teşekkür ediyorumm, sağol yardımın için. dikkate alacağım![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)