Cumartesi, Ekim 22, 2016

18 YORUMLAR

  1. Günaydın keman kutusu… :)Annem ördü bunlar bu kış ama bak böyle kullanılıyormuş deniyim. Anneme gösteriyim.Ay çok sevindim tuttum

  2. pamuk doktor paylaşım için çok tşk ederimçok hoş bişi bu yaaa ne kadar şık duruyo hem tuttum hemideeeee örecemörebilrimiym ki acep:))

  3. kemankutusu diyor ki;yaparsın sen…beceriklisin

    sağol canım benim deneriz olmadı sökerizsökmeye kıyamazsak minik boleroya döndürürüzolmadı çantaya döndürürüzhi hih:))

  4. Bakın ben benimkini kaba taslak anlatayım size.Şimdi lastik örmeyi biliyorsunuzdur? Bir ters bir yüz hani diye geçiyor. Şimdi bileğinizi çevreleyecek kadar genişlikte ilmek atıyorsunuz sonra dilediğiniz uzunlukğa gelene kadar lastik öreceksiniz -mesela bilekten dirseğe kadar ya da işte 1 karış kadar- ardından selaniğe dönüceksiniz. Annem selanikten yaptı daha tok duruyor. Selanik öreceksiniz baya uzun. Ha unutmadan selaniğe dönmeden önce arttırma yapmanız gerekiyor ki bi saniye ben benimkini sayayım. heh tamam şimdi benim annem 50 ilmekle başlamış. lastik bittikten sonra selaniğe geçtiğinde her sırada 1 ilmek olmak üzere yanlardan 1 arttırarak 16 sıra arttırmış. Toplam 66 ilmek olmuş. Yalnız hemen ki ben şişko biriyim. Siz kendinize göre uyarlarsınız. Sonra işte arttırma bittikten sonra dümdüz selanik örüyorsunuz. Diğer uçta lastiği başlamanıza yine 16 sıra kala 1 er ilmek eksiltme yapıyorsunuz. Lastiği de örüp bitiryorsunuz. Sonra lastik ördüğümüz tarafın uçlarını dikmeye başlıyoruz. Annem hem lastiği dikmiş hem de o ilk 16 sırayıda dikmiş. Kenarları dikilince hırka kolu gibi oluyor zaten.

  5. anam pambık doktor gelmiş. nerelerdesşn yahu.gelmişsin pir gelmişsin. Kazak hakkındaki duygularımı tek kelimeyle ifade etmek isterim: donlu hatunun katkılarını göz ardı etmesem de,kazağı çok seksi buldum.Miray anlatımınıda baktım evet olacak olan budur.Ya vallahi bitireceğimi bilsem öreceğim,başladığım örgünün sürünmesinden yıldığıma örmeyi bıraktım.

  6. Yalnız ben öyle bir yazmışım ki… Okuyan sanır ki; peşimden kötü adamlar kovalıyor ben de at üstünde bir yandan laf yetiştirmeye çalışıyorum :)

  7. fraise;Süpersin..annem başlar umarım ama onun da bitirmesi için peşinden atlı kovalaması lazımm elinde sürünür orgu:(kondor;Ewt arada ışık hızıyla gelip gidiyorumm..kendnize iyi bakın..hakkaten mankenin donunun katkılarını da goz ardı etmesek gerek;)

  8. Pambik doktor o kadar çağırdık zamanında neyse geç te olsa geldin işte.Bunun benzerinin trikosu var bende. Bendeki tek kollusu. Motie’den almıştım. Örmeye üşenenler triko kumaştan yapabilirler. Overlok geçmek şartıyla tabii.