32 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Çok güzel olmuş oldukça emek verilmiş. Ben bişey sormak istiyorum (gerçekten bilmediğim için) bu yastıklar sözün yada nişanın hangi aşamasında ne amaçla kullanılıyor. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

 2. Avatar photo

  sevgili yıldız32 çok teşekkürler.Nişan veya söz sırasında hani yüzükler tepsi içine konur ve takılana dek orada olur ya,şimdi yüzükler tepsi yerine yastığın üzerine konuyor.:))

 3. Avatar photo

  alya nurten torum diyor ki;hristiyanların yastıkta duruyodu ya onun aynısı işte.

  Ben aşağıdaki resimde bir gümüş tepsi görüyorum yüzükler için.Demekki tepside onlardan girmiş kültürümüze.

  AYRICA BURADA ÖN PLANDA OLAN YASTIĞIN KULLANILIŞ AMACINDAN ZİYADE YASTIĞIN TA KENDİSİ ALYA HANIM,BİLMEM ANLAYABİLDİNİZMİ?

 4. Avatar photo

  birdost71 diyor ki;mutluluklar diliyorum.ellerine sağlık.bu kaçıncı yastık…..

  Teşekkür ediyorum canım.Sanırım 5 oldu:))

 5. Avatar photo

  Çok şık olmuş gönüldeneleciğim, nasılda uğraşmışsın ellerine sağlık… yüzük yastığı olarak kullanıldıktan sonra başka yerde değerlendirilebiliyor mu bu yastık, bu kadar emekli bir iş ikinci bir kullanım alanı olmalı ama akıl edemedim nedir diye?

 6. Avatar photo

  1 sıra boncuk dizerken sıkılıyorum-alt tarafı bileklik için :P sürekli aynı işlemin devam ettirildiği şeyler bana göre değil sanırımo yüzden kendimle kıyaslayınca size nE demeli, işten öte önce sabrınızı kutlamalı..ayrıca nasıl oluyor o bal peteği, tahmin edersinizki anlayamadım dikiş nakış hak getire.el yoramıyla kumaşı sıkıştırıp sabitliyorsunuz,sonra üstemi geçiyorsunuz??

 7. Avatar photo

  fiamma1 diyor ki;Çok şık olmuş gönüldeneleciğim, nasılda uğraşmışsın ellerine sağlık… yüzük yastığı olarak kullanıldıktan sonra başka yerde değerlendirilebiliyor mu bu yastık, bu kadar emekli bir iş ikinci bir kullanım alanı olmalı ama akıl edemedim nedir diye?

  Fiammacım ,ikinci kullanım yeri olarak bebeklerde takı yastığı geldi aklımıza..(bu arada gençlerimiz 20 günlük evliler)

 8. Avatar photo

  Racine diyor ki;1 sıra boncuk dizerken sıkılıyorum-alt tarafı bileklik için :P sürekli aynı işlemin devam ettirildiği şeyler bana göre değil sanırımo yüzden kendimle kıyaslayınca size nE demeli, işten öte önce sabrınızı kutlamalı..ayrıca nasıl oluyor o bal peteği, tahmin edersinizki anlayamadım dikiş nakış hak getire.el yoramıyla kumaşı sıkıştırıp sabitliyorsunuz,sonra üstemi geçiyorsunuz??

  sevgili racine gecikmiş bir cevap olacak ama ancak gördüm yorumları.Kumaşı eşit aralıklarla santimleyip ütüledim ve belirli yerlerden dikiş ve boncuklarla tutturdum.Eleyeceğim resimde daha anlaşılır sanırım.Ayrıca çok teşekkürler güzel yorumun için:)))

 9. Avatar photo

  ellerinize saglik ama benim de merak ettigim nisan sirasinda kullanildiktan sonra ne yapilabilir bu yastik. baska kullanim amacini dusundukten sonra ona gore dikilebilir veya baska materyaller eklenebilir uzerine sagina soluna vs. benim kardesiminde nisani var ve bende yapicam bu yastiklardan. tek istegim sonrada kullanilabilecek cok amacli olmasi. bebek yastigi icin biraz fazla suslu mesela ben uzerine kus koymayi dusunuyorum. o yuzden cok uygun olmaz sanirim bebek icin. FIKRI OLAN ARKADASLARDAN YARDIM LUTFEN

 10. Avatar photo

  marifetsende diyor ki;ellerinize saglik ama benim de merak ettigim nisan sirasinda kullanildiktan sonra ne yapilabilir bu yastik. baska kullanim amacini dusundukten sonra ona gore dikilebilir veya baska materyaller eklenebilir uzerine sagina soluna vs. benim kardesiminde nisani var ve bende yapicam bu yastiklardan. tek istegim sonrada kullanilabilecek cok amacli olmasi. bebek yastigi icin biraz fazla suslu mesela ben uzerine kus koymayi dusunuyorum. o yuzden cok uygun olmaz sanirim bebek icin. FIKRI OLAN ARKADASLARDAN YARDIM LUTFEN

  Bu tür şeyler genellikle birkaç kullanımlık oluyor zaten.Eğer daha işlevsel bir şey istiyorsanız keçeyle yapılan modeller de uygun olabilir sizin için.Bu başlık altında arkadaşların güzel paylaşımları var.

Bir yanıt yazın