Salı, Mayıs 23, 2017
Başka yerde yok: bebek beşiğimiz ve hazırlıkları

Başka yerde yok: bebek beşiğimiz ve hazırlıkları

30

İkinci evladımıza kavuşmaya (Allah’ın izniyle :) ), söylenene göre, 10-15 gün kalmış. Ama ben daha yakınmış gibi hissediyorum. Yakın zamanda ortalarda olamazsam bir süre, biliniz ki uğraşlarım çoğalmıştır :) Kendime gelene kadar da sanırım bir iki ay geçer :) Hayırlısı olsun! Şimdi kızımın özene bezene hazırladığımız doğum öncesi çeyizine, bebek hazırlıklarına geldi. Öncelikle Siverek’te yaptırdığımız bu tahta beşikten başlayalım…

tahta beşik

Tamamen nostalji kokuyor değil mi? Kardeşim gördüğü zaman bana dedi ki: -Abla ben en son bu beşikten “Selvi Boylum Al Yazmalım”da görmüştüm. Samed’in değil mi o :) Oğlum Yakup’tan kalma demir beşiğimiz de var ve bebeğin 40’ı çıkana kadar demir beşikte yatması iyi imiş kayınvalidemin inancına göre. Ben bunu pratik olsun diye yaptırdım. İcabında sepet gibi taşıyarak bitişiğe (kayınvalidemler bitişikte oturuyor) giderim dedim. Beraberce büyütürüz :) Beşiğin kenarlarından görünen şu beyaz iş:

Eşimin bebekliğinde kalma imiş. Malesef oğluma kullanamadım, beşiği büyüktü de kızıma kullanırım inşallah!

yastık danteli

Bu da yastığının danteli :) Ve işte beşiğin son hali:

bebek battaniyesi

BİTMEDİ!!! :) Ve yine kayınvalidemin inancına göre bu mavi iğne oyası kenarlı yemeni nazardan esirgesin diye:

iğne oyası yemeni kenarı

Bu sarı yemeni de sarılıktan korunsun diye imiş:

iğne oyası yemeni kenarı

Bu da benim; doğumdan sonra 40 gün takayım diye:

iğne oyası yemeni kenarı

Bir de sütüm çok olsun diye beyaz akik verdi kayınvalidem ki boynuma takayım :) Tabii yine 40 gün boyunca başucumuzda Kuran-ı Kerim ve bıçak olacak. Örf ve adetlerimiz güzel ve anlamlıdır. Mümkün olduğunca yaşatmalı. İyi ki büyüklerimiz var başımızda!

30 YORUMLAR

 1. Ozlavinya ne kadar güzel, Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Çocuklarına sağlıklı mutlu ömürler dilerim. Beşiğe bayıldım. İçindeki işler çok güzel, ellerinize sağlık. Beşikte, eski yeni, hatıra her şey var. Harika bir şey yapmışsınız. Beşiği gördüğümde huzur, sükunet ve mutluluk gördüm. Allah nazarlardan saklasın. Kayınvalidenize de selamlar.

 2. söylenecek ne varsa fadis söylemiş Allah hayırlı bir şekilde evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah daha sonra beşikte resmini çek de bizde görelim bıcı bıcı sevelim

 3. ozlavinya Allah kurtarsın :) ben de 5 aylık hamileyim 2. bebeğime ama heyecanı bambaşka işte.Allah sağlıklı sıhatki bir evlat versin sana inş.beşiği de çok hoş olmuş küçük hganımın doğrusu ellerinize sağlık.

 4. allah sağlık ve mutlulukla büyütmeyi nasib etsin.son cümlen beni duygulandırdı.allah büyükleri başımızdan eksik etmesin demişsin.bende alah sanada senin gibi gelin nasib etsin diyorum.bebişin o cicilerin içinde sağlıkla büyüsün inşallah

 5. Allah bir avazda kurtarsın güzel günlerde evladını büyütmeyi nasip etsin,hastalıklardan korusun…Ellerinize sağlık,güle güle kullan…

 6. Babaannem Allah bir avazda kurtarsın inşallah ,hayırlı evlat olsun.Hazırlıklar mükemmel bebek şanslı olacak kesin

 7. Öncelikle hepinize bu güzel dilekleriniz için sonsuz teşekkürler.O kadar moral verici oldu ki yorumlarınız anlatamam :)@Fadis”Beşiği gördüğümde huzur, sükunet ve mutluluk gördüm. Allah nazarlardan saklasın. Kayınvalidenize de selamlar.”Demişsiniz ya, kelimeleriniz beni çok duygulandırdı.@kkpolsAllah tüm dar kapıda olanları bir nefeste kurtarsın inşallah :I@undo66″son cümlen beni duygulandırdı.allah büyükleri başımızdan eksik etmesin demişsin.bende alah sanada senin gibi gelin nasib etsin diyorum.” demişsin. Sağ ol var ol! AMİNNN desem çok da megoloman görünmem sanırım :)))Aslında gençler aklını çalıştırsa büyüklerinin kıymetini çok çok daha iyi bilirler. Onların bize her zaman yararı olur, zararı olmaz. Kim kendi gözünü çıkarmak ister? Birşey diyorlarsa vardır bir bildikleri değil mi? :)acemihobici, belinda, adadenizi, anekzura, barda, gönüldenele,sudeduru, rosa rayme, esinsel, yamalı bohça ve nazesen tekrar tekrar teşekkürler güzel dilekleriniz için. Kocaman öptüm gitti hepinizi :)))

 8. ayy çok sevindim canım benim,hayırlısıyla kızını kucağına al inşallah allah sağlıklı,mutlu,analı babalı uzuuuuun ömürler versin canım benim,cicilerinide iyi günlerde kullansın kızımız:)

 9. Hayırlısıyla bir avazda kurtasın Allahım, sağlıkla kucağına alıp sevgiyle büyütmek nasip etsin. Bütün dualrımız seninle olsun, kızımız da büyüsün de 10 marifetlere katılsın inşallah :)Şimdiden allah kolaylık versin ozlavinyacım….

 10. sybellacığım, gülseyhancığım sizlere de sonsuz teşekürler.sybella :))”kızımız da büyüsün de 10 marifetlere katılsın inşallah :)”demişsin. AMİN diyorum :)))

 11. Sağlıkla bebeğine kavuşmanı tüm kalbimle diliyorum.dilerim bahtı güzel olur,hayat ona hep güzel davranır.hep güzelle karşılaşıp güzeli yaşar.dilerim hep güzel kalır…sait faik in dediği gibi dünyayı güzellik kurtaracak.güzele ihtiyacımız var tıpkı güzel insanlara olduğu gibi….

 12. tüm hayırlı dualara içtenlikle aamminnn diyorum.kendisi için yapılanların kıymetini bilecek ve kıymeti bilinecek bir evlat olsun inşallah diye ekliyorum.

 13. yakamoz, dolunay ve alanay sizlere de güzel dualarınız için çok teşekkürler :)Yorum yapan herkes için:Sizler benim gönlümü hoş ettiniz dilerim Allah da sizlerin gönlünü hoş etsin.

 14. ne güzel bir haber aldım dolaşırken :))bundan güzel birşey okuyamazdım herhalde,allahın izniyle çocuğunu kucağına albizimlede resimlerini paylaşacaksın değil miistediğin tekniği yeni bir yazı olarak yazdım bakalım ne zaman yayınlanırolmazsa kendi sitemede ekledimbeşiğe bayıldım çok çok güzel gerçektendoğumdan sonra da fazla ihmal etmeçok zaman almıyor arada gel olur musevgiler

 15. cicibisiiiy, güzel yorumun için çok çok teşekkür ederim :)Şimdi bakıyorum bloguna ;)Zaten merak etme aklım burada kalacağı için ben de 2 ay demişim ama o kadar bekleyemem sanırım…

 16. Sağlıklı doğumlar dilerim. Kızınızı sağlıkla kucaklamanızı ve sevgiyle büyütmenizi dilerim.:)Her bir çeyiz parçanız nostalji kokuyor. Hayırlısıyla hepsini kullanın…