25 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  bebek sepeti çok güzel oluyor.bir kaç ay yatabiliyor ama olsun.bu arada yorum yazanlarda biraz azalma görüyorum.haksızmıyım acaba?

 2. Avatar photo

  Yazı yazanlar ve yazılar çoğaldı, eh biz de bir insanız, yetişemiyouz kırmızılara, biraz nefes alın, oku oku bitmiyor valla, güzelim konular gümbürtüye gidiyor.İyi ki editör falan değilim 4. Murat gibi asar keserdim valla :))

 3. Avatar photo

  keşke tüm sitelerden yararlanan herkes yorum yazsa…bizler bişeyler yapıyoruz paylaşıyoruz herkese açıyoruz sayfalarımızı ve işlerimizi ama insanlar bir yorumu çok görüyorlar kendi blogumdada bu sorunu yaşıyorum gün içinde yüzlerce ziyaretçi gelmesine rağmen 1 yada 2 kişi yorum bırakıyor onlarda zaten diğer blogcu arkadaşlar oluyor..

 4. Avatar photo

  evet yani biz sitemizi gezip fikirlerimizden faydalandığı için kimseden para almıyoruz sonuçta ..emeğimizi paylaşıyoruz seve seve..iyi kötü bişey yaz da bizde boşamı kürek çekiyoruz anlayalım…ama yok emeğe saygı yok :))))biraz klasik bi laf oldu ama emeğe saygı kelimesi ..neyse artık:))

 5. Avatar photo

  sesi’nin dediğini düşündüm ben de, yazılar artınca doğal yorumların azalması ya da belki az gözükmesi. ah ah sevgili sesiber, bir de sadece buranın değil bir dolu sitenin editörü olduğunu düşünsene :) (kendini acındıran bir yüz ifadesi takınan editör)

 6. Avatar photo

  ya hakkaten kendimi suçladım…yorumlarımı kendime sakladığım için…söz bundan sonra cöööö diyeceğim…ve ilk cö yüde uyuyanga yaptım :))

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Yok ben öyle bir değerlendirme yapamıyorum… Şimdi tamam altı yüz kişi gelip bakmış olabilir sayfaya ve yer alan yorumlar da altıyı bile bulmaz. Fakat şöyle bir şey var. Bu altı yüz kişi direk kendi isteğiyle girmiyor çoğunlukla sayfaya… Google aramalardan yönleniyorlar. Bakıyorlar aradıkları şey senin sayfanda değilse çıkıp gidiyorlar. Bunları bir kenarda tutalım.Bir de girip sayfanı beğenmeyenler var yada konunu… Onlar kötü bir şey yazmak yerine çıkıp gidiyorlar. Ben mesela bunu yapıyorum genelde. Baktığım şey bana göre iyi bir şey değilse cevap yazmıyorum. Ha kötü olduğu halde girip cevap yazmışsam o da zaten içten içe dalga geçtiğim yazılardır. Ha bunu da sanırım benden başkası anlamaz :DBir de yine kendimden örnek vermek istiyorum mesela ben http://www.uyuyang.com yani uyuyang’ın sıkı bir takipçisiyim. Rss den falan da takip etmiyorum direk tarayıcıyı açıp bu adresi yazıyorum. Yorum yazmadığım bir iki yazı vardır. Fakat bu okumadığım anlamına gelmiyor. Yorum yazmama sebebim; yazdığı konuyla ilgili hiç bir şey bilmiyorsam yorum yazamam. Kuru bir teşekkür edip de geçemem. Bilmiyorum çünkü konuyu. Yazdığı yazının üzerine edecek kelamım kalmadıysa da bir şey yazamam.Mesela Bir Öğretmenin Günlüğü sayfasını uyuyang sayesinde öğrendim ve kendi içimde bir planla dönüp en başından itibaren okuyorum yazılanları. O kadar okudum okudum fakat sadece tek bir yazıya yorum yazdım. Çünkü diğerlerine yorum yazma konusunda kendimi çoğu zaman yetersiz hissettim. Çok güzel yazılar vardı ve üzerine edebileceğim bir lafın olmadığına kanaat ettim.Böyle de değerlendirmeliyiz bence…

 8. Avatar photo

  körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde değilde gerçekten beğenilen bir yazı yada el emeği için de teşekkür etmek yapan kişiyi motive eder…kuru bir teşekkür de eminim yazanlar için ölçü oluyordur…bizler her şey gibi yazılarıda okuyup çabuk tüketiyoruz…hımm çok güzel yazmış deyip geçiyoruz…kaldıki bence herşey esas burda başlıyor…saygı çerçevesinde fikirlerimizi görüşlerimizi veya enazından teşekkürümüzü belirtsek kişisel gelişimine bir nebze de olsa katkıda bulunuruz…bir adım daha öne gitmesini sağlarız…hala hepimizin öğrenecek çok şeyi var….insan öğrenme potansiyeli olduğu sürece gelişir…

 9. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Orası öyle cevcev ablacım ben düşüncelerine katılıyorum ama hani benim dediğim bu sayfayı dolaşan kişilerin bir bölümü yada en azından ben böyleyim. Google kısmından ya da arama motorlarından gelenler böyle bence. Mesela benim sitemde keçe bölümlerinden biri punch needle almışım yanlışlıkla tarzı bir şey yazmışım. Google aramasından o sayfaya gelenler gelip bakanlar hep şu ve benzeri aramayla gelmişler “punch needle iğnesi” şimdi o kişinin / kişilerin yaptığı aramayla benim sayfamdaki konunun tek bir alakası yok aslında. Sadece ben orada bu iğneyi yanlışlıkla aldığımı yazmışım. E böyle olunca ne olur? Aramayı yapan kişi gelir bakar, bakar ki bulduğu şeyle aradığı şeyin alakası yok yorum yazmadan gider. Bu öyle bir iki insanı kapsayacak arama da değil hani sitenin stats değerlerini screen alıp koysam gülersiniz. Ben de gülüyorum. Ben ne yazmışım o ne şekilde gelmiş bana diyorum. Yani bu kızım azımsanamayacak kadar sağlam bir sayıda…Mesela benim siteme ilk yorumu murat dışında Pınarcım (Jemand) yazmıştı. İnanılmaz mutlu olmuştum. Tabiki de gelen yorumlar insanı mutlu ediyor. Bir adım daha atmana teşvik ediyor ama Sibel Ablamında dediği gibi çoğunlukla kime yorum yazacağımı şaşırıyorum artık. Kendi cins adalet sistemime göre yorum yazar oldum. Bir süre böyle devam ederim artık. :D

 10. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ve eklemek istediğim bir şey daha var. Mesela ben buraya bir konu açıyorum değil mi? -yine burada Sibel Ablama katılıcam izni olursa- Ve konu olarak açtığım şeye de emek vermişim, yapmışım… Konu yayına alınıyor. 5-6 kişi gelip teşekkür ediyor yorumlarını yazıyor, siteye gelip yorumlar yazılıyor. Sonra dönüp bakıyorum benim yaptığım iş yada benim gibi emek verip yaptıkları iş mesela ne bileyim Sibel Ablamın kolyesi, Jemandın bilekliği Gamze Ablamın fimosu 2-3 yorumda kalmış, ama dönüp başka bir konuya bakıyorum yorum sayısında 25 i patlatmış… Şimdi desteklenmesi gerekenler neden 6-7 yorumda bırakıyoruz da diğeri 25 yorumu buluyor…Benim yaptığım iş 25 yorum alamasa da ben o işi yine yapıyorum. Bu tarz bir şeyler işte.Amacım cidden kalp kırmak polemik yaratmak değil aslında. Fakat benim bir iki haftadır gözlemlediğim bir şey bu. Sadece 10 marifet bazında da değil bu gözlemim. Mesela blograzzi ye gidin. Benim 2 blogumda kayıtlı orada. Her ne kadar typepadi artık kullanmasamda kayıtlı olarak duruyor. Geçen gün kaba taslak bir gözlem yaptım craft/ hobi altındaki bloglara genelde kimse yorum yazmıyor. Neden? Hafife alıyorlar… Fakat dönüp bakıyorum buradan blog ismi vermiycem biri bir blog açmış girilmiyor sayfaya sayfayı açamıyor benim tarayıcım gifleri mi yüklesin müziği mi yüklesin artalandaki dallı güllü resmimi yüklesin şaşalıyor neyse bekledim bakalım dedim ne çıkacak içinden. Çünkü yorum yazılmış baya… Çıka çıka toplama şiirler çıktı. Hani kendi yazdığı şiirlerde değil.Bende külahı çıkartır koyarım önüme ve tekrar derim ki kimse okumasa bile, bir yorum gelmese bile ben bu işi yapıyorum. Abidik gubidik saçmalıklar yapıp pagerank’ım tavan yapacağına varsın 0 da kalsın… Varın konularıma bir tane bile yorum yapılmasın. evet gelen yorumlar çok değerli ama asıl önemli olan benim insanların önüne sunduğpum ya da sunacağım şeyin bendeki değeri…

 11. Avatar photo

  canım arkadaşlarım,benim blogum yok…ben dışardan bir gözlemciyim sizler için…ben bugün takip edeceğim iki blog kazandım hatta uyuyangın eşini de takipe aldım etti 3 …insan nete girince değişik dünyalara dalıyor… ben bir konu ararken çok bilirim patik hıım ne güzel olmuş noktasında yakaladığımı kendimi…o kadar çok blog varki bunlara yabancılarda dahil ve birbirinin aynı işler çok fazla var…hangisine yazsam noktasında beni çok cezbedene yorum bırakıyorum…bu demek değil ki diğer okuduklarım beni hiç etkilemedi…benim emeğe saygım sonsuzdur…eminim yaptıklarınızı gizli gizli takip eden ve sizleri takdir eden birileri vardır, ben öyleyim…sevdiğim blogları takip ediyorum…takdir ediyorum ama her zaman yorum bırakamıyorum….

 12. Avatar photo

  nete daha doğrusu 10 marifete gireli 30 dk. falan oldu sanırım, o kadar çok yorum ve yazı var ki (bundan şikayet ettiğim sanılmasın) hepsine yorum yazmaya kalksam ve herkes te aynını yapsa tüm gün sadece bu sitede hiçbirşey yapmadan oturmam lazım. Ben özellikle üyelerin kişisel el emeklerini ya da çooook fazla beğendiğim bir yazıyı tutuyorum ve yorumluyorum, bzane havam iyi oluyorsa lak lak olsun diye de yazıyorum. Çenesi düşük ben bile bazen takip etmekte ve herkese yorum yazmakta zorlanıyorum. Ben bir yazı yolluyorsam ya anlatımlı projedir ya da birden fazla ürün vardır, herkesi kendim gibi bildiğim için birbirine benzer aynı şeyleri ayrı ayrı yollamaktansa tek bir yazıda toplarım ki insanlar okumaya yorumlamaya üşenmesin. Bunu kimse üzerine alınmasın, bu benim yazım tarzım. Siz niye tek tek yazı yolluyorsunuz deme hakkım yok zaten, yazdığım gibi okuyana da eziyet olmasın diye yapıyorum bunu. Kaldı ki pilli, içerik ve yorum zenginliğiyle kazanımı olan bir site. İşte bu yüzden yorum yapmadığım yapamadığım arkadaşlarım kırılmasın, darılmasın, açıkçası ya ilgimi çekmemiştir, beğenilecek ya da eleştirecek bir detay görmemişimdir ya da yazıyı atlamışımdır. Hiçbiri değilse vaktim azdır ya da canım sıkkındır(bu arada oluyor okuyup okuyup birşey yazamıyorum)Vurulduğum konuya zaten hiç esirgemeden yorum yazar- tutarım, yeni başlayan biriyse ve fikir bekliyorsa fikrimi önerimi yazarım ayrıca da beğenmesem bile teşvik olsun diye tutarım, çünkü birşeyi yapmaya başlamak ve ortaya çıkanı paylaşmak zordur ve cesaret ister saygı duyarım.Burada gördüğüm bir yazıyı yazan arkadaşımın bloguna da uğrayıp yorum yazmak bazen zulüm geliyor ya oraya ya buraya yazarım.Aramızda keşfedilmemiş türlü yetenekler olduğuna ve harcanıldıklarına inanıyorum. Herkesi hakettiği yerde görmek en büyük dileğim.burayı çok seviyorum. :0)

 13. Avatar photo

  Herkes uzun uzun yazmış, ben de yazmak istedim :))Benim 10 marifette yayınlanan ilk yazıma ilk yorumu uyuyang yapmıştı ve arkasından da sesiber sonra nokturn benim için çok önemliydi. Acaba beğenildi mi? Ne düşünüyorlar? Sayfayı yenileyip duruyordum yeni yorum yazılmış mı diye :)) Kendi blogumda da öyle, bende açınca ilk önce yorum var mı diye bakarım. Burada da sıklıkla yorum yazmaya çalışıyorum.Bu aralar, tembellikten ve benzer çalışmalarımın olmasından dolayı kendi çalışmalarım yerine netten bulduğum değişik çalışmaları yayınlamayı tercih ediyorum. Ama burada da emek olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bir çok siteyi geziyorum, sayfalarını inceleyip farklı şeyler bulmaya, yapılan şeyi anlayıp aktarmaya çalışıyorum. Bunun içinde zaman ve emek harcıyorum. Kendim yapmasam bile acaba beğenildi mi diye merak ediyorum.İşte böyle arkadaşlar, Sesiberin de dediği gibi burayı çok seviyorum. Yazılara da yorumlara da devam diyorum.

 14. Avatar photo

  netten bulduğum değişik çalışmaları yayınlamayı tercih ediyorum. Ama burada da emek olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bir çok siteyi geziyorum, sayfalarını inceleyip farklı şeyler bulmaya, yapılan şeyi anlayıp aktarmaya çalışıyorum. Bunun içinde zaman ve emek harcıyorum.

  hayli emek ve zaman isteyen bir iştir ve bu da bir çeşit hobi sayılabilir

 15. Avatar photo

  ay ben de yaziciimm,eksik kalmayayım:) zaten ne zamandır gelenden gidenden fırsat bulamıyorum,dilim iyicene şiştiiii…Şimdi direk belirteyim;ben kesinlikle zamanı kullanma özürlüyüm..Bu konuda kendimi kampa aldığım zamanlar da oluyor ama ıı ııhh!..Başarısız…Ben de zamanı kendime uydurmaya karar verdim artık:)..Yani bu durumda zaten zamanı kullanma sorunum nedeniyle yapmam gereken biiiirsürü işten otomatikman men olduğum için,bir de her girdiğim siteye yorum yapmak çin işkencesi gibi geliyor…İyice bulanım oluyorum arkamda sürü sepet iş bırakınca:)Şimdi de çuvaldiz batıracağım kendime bi dakka…. heh,batırdım hislerimi paylaşayım:Benim bir bloğum olsa,bisürü güzel şeyler aktarsam oraya ve zilimi çalıp çalıp kaçsalar önce “bak yaramazlara:)” der sonra zamanla belki de “ama bir merhaba demeyeceksen ne diye çalıyorsun ki” der miyim acaba??…Demesem bile böyle düşünenlere de hak veririm,veriyorum da açıkcası…velhasılı kelâm;özrüm budur işte açıkca site sahibi arkadaşlarım…Bazen bazılarınıza yazdığım oluyor ki,bu hislerinizi ve haklı olarak insanlardan bir yorum beklediğinizi bildiğimden…İşte elimden geldiğince sınırlarımı zorluyorum yani:)Bir de benim netteki günlük kalış süremin yüzde 10’ununu hatta bazen yüzde 1’ini bile almıyor bloglar.. Çoğu bloğu buradan öğrendim diyebilirim,verilen linkler neticesinde…Sınırlarımı bütün güzel bloglar için zorlamaya devam ama, yılmak yok sössss:)

Bir yanıt yazın