Cuma, Nisan 28, 2017

Ben de marifetliyim:)

51

Uzuun süredir takip ettiğim 10marifette benim maarifetlerim neden olmasın dedim ve ilk projemi paylaşıyorum.

ilk hali
ilk hali

Evdeki eski sandalyeleri napıyoruz.Arkalıklarını testereyle kesip heryerini zımparaladık(bu kısmı çok uğraştırıcıydı).

adını bilmediğim kıltesterenin kalıncası
adını bilmediğim kıltesterenin kalıncası
eski boyası kalkana kadar zımparaladık
eski boyası kalkana kadar zımparaladık

Boncuk mavisi ahşap boyasıyla iki kat boyadık. Minderlerinin üstüne döşemecilerde bulunabilen ince sünger ve annemizin sandığından bulduğumuz çiçekli kumaşı kapladık (alttan raptiyelerle tutturduk)

Ve işte ortaya bu 3 tabure çıktı birleştirerek sedir gibi de kullanılabilir.

51 YORUMLAR

  1. SAol favorii bence bakamam deme ya okadar zevkli ki şimdi günde iki üç çilek yiyoruz balkondan , ayçiçeğimiz çıkcak çekirdek çitlicez, domates var falan. Hemen başla bu işe:D

  2. Bahçen mi vaaaaar ?? favori inanamıyorum o bahçe bomboş mu yani.Biz el kadar balkonu yemyeşil yaptık. Bak kesin uğraşmalısın rahatlatıyo insanı çok ii gelir.Şööle kokulu çiçekler de ekersin bahçeye çıktın mı mis gibi

  3. kayınvalidem alt katta ben üstte, kayınvalidemin gülleri var bi de hanımeli falan, bahçenin kenarları çam ve meyve var kayısı, erik, kiraz, incir, döngel, elma, armut ortalar boş. Ya evin yan tarafında hep işçiler çalışıyo çıkınca mal mal hepsi bakıyor bende hiiiç çıkmıyorum:)

  4. 503delirtti beniyaa negüzelmiş bahçeniz bide bişey yok diyodun.Ama şanssızmışın cnm çıkamayınca ne faydası var demi. Ama olsun meyvesini yer manzarasını izlersin cnm sen de

  5. Yap yap boya alırken yazlık evlerin kapıları pencereleri capcanlı olur ya ondan aradık. Boncuk mavi aldık .Kumaşı da kırık beyaz üzerine küçük çiçekli bişey arıyoduk bulamayınca bununla yaptık

  6. yok gül zaten var bahçelerinde, yagmur yagınca çamlar çok güzel kokar ya ben bayılırım oda evlenene kadar büyüsün diye ekmişti:))

  7. iki gündür bunu arıyodum nihayet buldum:)iki sandalyem vardı arkalarını kestirdim senden calıyorum cikolata haberin olsun ayrıca ellerine saglık:))

  8. berjerleri kaplatmıstık cikolata ondan baya bi kumas kaldı ama ben tıkandım yapamıyorum bi türlü denk getiremedim sandalye arkalarınıda kestim kaldım öyle:))

  9. :)) Tüh yaa zor olmuş valla biz o o kareleri bile zor kapladık bi yerinde potluk oluyo biyerden sünger kayıyo:)) yarım bırakma yarım kalmasın:))..Boyadın mı sandalyeleri renk ne??