BİR BUKET POŞET!

-

Kaç kadın,eşi veya sevgilisi tarafından kendisine sunulan, kocaman bir buketi geri çevirebilir?Bu buket,okyanustaki büyük bir fırtınadan sonra adeta,”boynum kıldan ince,hayatım”edasıyla uzatılan bir zeytin dalıdır…Erkeklerin,kadınca zaafımıza hükmeden bu en etkili silahının,hani sarılı olduğu,çeşitli şekillerde olabilen bir de ambalajı vardır.Böyle bir anı unutulmaz kılmak adına,çiçeğimin file ambalajını,kestim,biçtim,diktim.Kocaman kırmızı kurdelasından,uçlara biyeler ve koca fiyonklar yaptım.Filenin içine; ambalajın içinden çıkan ikinci bir kattan, ayrıca bir torba diktim.Üzerine ise kullanmadığım plastik buzdolabı süslerimi yapıştırarak,mutfağım için,bon bon şekeri formunda bir poşet torbası oluşturdum.Sizin de ölümsüzleştirmek istediğiniz anlar yok mu arkadaşlar?

8 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  evet katılıyorum hatta şöylesi katı bir yorumla katıyorum:…dünyada hiç bir yaratık yoktur ki kendisine yapılan hatayı hatta çokta büyük bir hatayı iki dal çiçekle unutsun….(aslında yaratık kısmına daha hoş görürüz bir şey yazacaktım ama tepki alırım diye yazmadım) nitekimde amacım cinsime özeleştride bulunmak ama ne yaparsın kiYUVAYI DİŞİ KURAR…

 2. Avatar photo

  bu poşetten buraya nası geldin anlamadım kondor ama olmuş bi kere …bir şeyleri değerlendirmek elbetteki iyidir taktir ediyorum ama yinede bana biraz amatörce geldi.Demek istediğim şudur ki: böylesi bir ürünün ömrü ne kadar olabilir ki.

 3. Avatar photo

  kesinlikle kondor a katılıyorum…………….aslında hatayı 2 dal çiçekle unutmak değil olay……..unutmuş gözükmek.unutmaya imkan yok, tamire imkan yok, izi kaldı çünki;ama hayat bu işte; gönül alındı, affedildi avunması…….dişi kuşlar hep affeder ya……………dişi kuşlar hep unutur ya…………………dişi kuşlar yapar, kurar, üzülür, ağlar, güler……………ama asla unutmaz, SAKLAR……..YUH………….YANİ BENİM İÇİMİ DARALTTIN YA KONDOR……….işte ben bu sitenin 3-5 kişi bu muhabettini seviyorum. başkalarının hoşuna gitmediğini, geyik, abuksuk muhabet olarak gördüklerinin de fakındayım ama olsun, onlara da saygılar……… ben bu sanal ortamda ki gülümseten, düşündüren, bilgilendiren 3-5 muhabetten çoooooooooook memnunum.editörümün saat12 ye farklı muamelesi bilenem hoşuma gidiyor……..ha pardon; poşet çalışması çoooooook başarılı ve kullanışılı..ellerinize sağlık ne diyeyim..

 4. Avatar photo

  sizin herifler afedersiniz biraz hont galiba..ne o öyle,kır kalbi kır potları sonra tarladaki korkuluk misali elde çiçek dikil kapıya…o ne banal iş öyle(vay vay vay bana bak be “banal” manal kullanıp kendime entelektüel bi hava kattım)

  editörümün saat12 ye farklı muamelesi bilenem hoşuma gidiyor…..

  nerde imiş o farklı muamele? buradan görünmüyo.

 5. Avatar photo

  sen göremiyorsan ben ne yapayım?buradan öle görünüyor. editörüm sana farklı muamele YAPIYOR………….bak sen eşine nazar değdirttireceksin?gerçi senin entel, dantel söylemlerine de pek inanmıyorum ya………sakın sana yalancı filan diyorum sanma. sadece kadınlar genelde, görmek istedikleri gözle bakarlar ya olaya ondan şey ettim di….aman saat12 üfffffffff boşver neyse ney……….

 6. Avatar photo

  sevgili sefa17, saatonikinin reddettiğim tuzluk çalışmasını hatırlatayım burdan (saatoniki alınmayın e mi, farklı muamele olmadığına örnek getirmeye çalışıyorum :)). şaka bir yana, kendisi nadir yazı gönderdiği, daha çok yorumlarda kendini gösterdiği için belki ona daha çok hitap ediyor olabilirim. yoksa sizden ayırdığımdan değil…

 7. Avatar photo

  buyrun efendim..çoook kapıdan kovuldum ben…uzağa atılan kedi gibi damdan girdim siteye.seviyoz işte ne edelim..yaf bu arada pembiştilki ankara ya gitmişti di mi? bu kadar da kalınmaz ki orda..deniz yok kum yok..meclise mi gitti acaba?*..hayırlısı bakalım..

Bir yanıt yazın