Sonbahar yaklaşırken ben de bir boyunluk yapayım dedim. Malum Ankara’nın sonbaharı da kış gibi oluyor Bu ipi annem birkaç yıl önce ucuzluktan almıştı ama o zamandan beri bekliyordu evde, güzel bir model bulamadık çünkü ip bir kalınlaşıyor bir inceliyor. En sonunda böyle bir boyunluk oldu.
![](https://cdn.10marifet.org/imaj/absynthe/sn852350000-2.jpg)
3.5 numara şişle 25 ilmekle haroşe ördüm. Düğme yerlerini de 3 ilmek başta, 3 ilmek kes, 3 ekle, 4 ör, 3 kes, 3 ekle, 4 ör, 3 kes, 3 ekle, 5 ör şeklinde yaptım. Üzerine 2 sıra daha örüp kapattım. Umarım yapmak isteyenlere faydam dokunur, ben düğme yerlerini ayarlamakla bayağı uğraştım çünkü.
![](https://cdn.10marifet.org/imaj/absynthe/sn85235222.jpg)
![çok sevdim bu mor düğmeleri :)](https://cdn.10marifet.org/imaj/absynthe/sn85235333.jpg)
çok sevdim bu mor düğmeleri
![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
anneme gösterdim bayıldı…harika fikir…