Bu puseti de ben yaptııım..

-

Bu bir puset beşik. Bu arabayı yapmak için önce bir yeğeniniz olması ve sizden puset yapmanızı istemesi gerekiyor. (Eski tiplerden olsun ama öyle baston tipi falan değil diycek bir de)

border="0"

Siz de başlıycaksınız yapmaya. Evde uygun kumaş ve kartonlar arıycaksınız.Eski bir havlu çarşafı kesip biçip yapacaksınız.

Kurdalelerle süslüyceksiniz..

Uyku seti olmadan olur mu? Güzel bir çarşaf, yastık ve yorgan da yapılıverilecek elde,

Sonra diyceksiniz ki fonksiyonel de olsun aynı zamanda önü açılsın mesela.. (açılıp kapanması için mıknatıslar yapışacak köşelere)

Arkaya bir cep,

ön tarafa bir göz eklenecek.

Tam da siz havlu kağıt rulosunun üstünü süngerle kaplayıp, yumuşak form vermeye çalışırken (sapı için) diyceksinizki en iyisi bu iki ana parça sökülüp takılabilir olsun buna bir çözüm bulayım.

Çözümü buldunuz herşey bitti. En son tekerlekler kaldı yerleri hazır, fikir hazır o gün yeğeniniz gelecek ‘nooolur teyze tekerlek istemiyorum böyle güzel olmuş, beşik gibi sallanıyo’ diyiiiip alııp götüreceek.İşte tam bu noktada ne yapacaksınız en önemli soru bu ?Tamam ama bir dakika diyip resimliyceksiniz ki benim gibi böyle oynandıktan sonraki halini yayınlamayınız.Hadi kolay gelsiiin… Yapmak isteyenlere

18 yorum gelmiş

  1. Normal bebek bile sığar buna.Keşke daha önceden görseydim diye iç geçirdim MİNİ HOBİ.Malesef kızım çok büyük.Ellerine saglık,harika.

  2. Arkadaşlar sağolun gerçekten teşekkür ederim hepinize. Evet mavisofra bu büyük sibeltunay’ın dediği gibi yeni doğmuş bebek sığabilecek kadar hemen hemen.Çok mutlu oldum ve hatta bahtiyarımmm :))))))))))) güzel sözlerinizden dolayı..

  3. Ellerine sağlık miniiii. Ne de güzel anlatmışsın . Benim de olsun öyle yeğenim yaparım valla. Ayrıca böyle teyze (ya da hala ) sevilmezmi yahu .Yeğenin şanslıymış böyle ayrıntılı puset gerçeklerinde bile yoktur:))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin