Dekoratif ahşap maket ev

-


Dekoratif ahşap maket ev çalışmalarımdan bahsedeceğim bugün sizlere. Çocukken abimle beraber kartondan evler yapmaya çalışırdık ve rengarenk olmasını hayal ederdik. Çatısını hayal ederdik, perdesi olsun isterdik ama bir türlü hayalimizdeki gibi olmazdı. Ara ara tekrar ve tekrar denerdik, her denediğimizde başka şeyler keşfeder neler yapabiliriz diye araştırmalar da yapardık. İşte hayal edip denerken ortaya çıkan tatlı mı tatlı, şirin mi şirin evlerimiz. Elbette denemeye ve hayal etmeye devam ediyoruz içimizdeki çocuklarla beraber.

Ahşap çıtalar ve dondurma çubuklarını yapıştırarak oluşturdum maket evin iskeletini. Akrilik boya ile zevkinize göre renklendirebilirsiniz sonrasında. Minik tahta objeler, yapma çiçekler ve tomurcuklar ile de süslüyoruz sonra ahşap evimizi. Ben iki katlı, balkonlu rengarenk çatısı olan ve balkonundan sarmaşık gibi sarkan çiçekler hayal ederek tasarladım bu dekoratif ahşap maket ev modelini. Renkli çatının dışında kalan kısımları ise Bodrum evleri gibi mavi beyaz renkli yaptım.

Maket evler kendi başına dekoratif bir süs olarak sergilenebileceği gibi asma aparatı ile duvara da asılabilir, hatta içine ampul yerleştirilerek duvarda gece lambası olarak da kullanamak mümkün. Ya da pek tabii ki çocuklara oyuncak olarak hazırlanabilir, onların da hayal dünyalarını genişletecek oyuncaklar bu maket tasarımları.

Hayal dünyamızın sınırı yok. Maket evlerde de hayal dünyanıza ve içinizdeki çocuğa bolca ihtiyacımız olacak.
Bu arada abicim seni çok seviyorum, iyi ki hayal etmeyi öğrettin bana, sen olmasan olmazdı.
Biz hayal etmeye devam edip hayallerimiz gerçekleştikçe mutlu olacağız..

Bir yanıt yazın