Minyatür çocuk parkı yapımı – diy

-


Minyatür çocuk parkı, uzun zamandır küçük oğluma yapmak istediğim bir diy / kendin yap çalışması idi, sonunda bitti. Yapımı yaklaşık dört gün sürdü ve oldukça da uğraştırdı. Hafta sonları oğlumu götürdüğüm çeşitli oyun parklarından esinlendim ve ortaya bu küçük oyun parkı çıkıverdi.

Minyatür çocuk parkı boyutları:

 • Uzunluk: 65 cm.
 • Genişlik: 46 cm.
 • Yükseklik: 29 cm.

Minyatür çocuk parkı yapımında kullandığım malzemeler:

 1. Abeslang (Doktor çubuğu olarak bilinir ve medikal malzeme satan eczanelerden temin edilebilir.)
 2. Ahşap Çubuklar (Adana şiş çubukları, ambalaj malzemesi satan yerlerden temin edilebilir.)
 3. Ahşap Çöp Şiş (Büyük marketlerin piknik reyonlarından bulunabilir.)
 4. Siyah Mukavva (Kırtasiyelerde bulabilirsiniz.)
 5. Makrome İpi (Bijuteriden temin edildi.)
 6. Çeşitli renklerde akrilik boyalar (Kırtasiyelerden temin edilebilir.)
 7. Büyük Boy Makas
 8. Maket Bıçağı
 9. Hızlı Yapıştırıcı (Kullanırken dikkatli olun, keskin ve odadan kolay kolay çıkmayan bir kokusu vardır.)
 10. Japon Yapıştırıcısı
 11. Bolca zaman ve bir o kadar da emek :) Bu parkın yapımında herhangi bir ölçek kullanmadım. Her şey tamamen göz kararı… İlerleyen zamanlarda oyun oynayan çocuk figürleri, çocuklarını bankta oturarak bekleyen ebeveyn figürleri ya da daha değişik oyuncaklar eklenebilir. Bu son derece emek isteyen, ama bir o kadar da zevkli ve keyif veren bir hobi. Hele bir de çocuğunuz onunla oyun oynamaya başladığı zaman alacağınız hazzı az, çok hayal edebilirsiniz :)

  Akrilik boya ile çubukları zevkinize göre boyayıp sonra yapıştırmaktan ibaret kabaca aslında. Ama dikkatli ve düzgün yapıştırmak gerekiyor ki ortaya çıkan sonuçtan memnun kalasınız. Mukavva üzerine yaptığınız minyatür çocuk parkını odadan odaya taşımak da mümkün, çocuklar için kolaylıklık sağlayan bir yönü de bu : )

  Çocuklarla beraber yapılabilecek ve uzun süre onları keyifle oyalayacak minyatür örnekleri ve kendin yap diy önerilerini paylaşmaya devam edeceğim. Renkler ve parkta neler olacağı tamamen hayal gücünüze ve ne istediğinize bağlı. Çocuklarla beraber karar vererek, sora da onların isteklerine göre uygulamak kulağa bile harika gelmiyor mu?
  Denemek isteyen herkese kolay gelsin. Bana az aşağıdaki profilimdeki sosyal medya linklerimden ulaşabilir, diğer çalışamlarıma göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Avatar photo

16.03.1978 Bursa doğumluyum ve Bursa'da yaşıyorum. Dünyalar tatlısı 2 güzel yavrum var. Maketlere ve minyatürlere oldukça meraklıyım. Bu hobi sayesinde hem keyifli zaman geçiriyorum, hem de yavrularımı ve minik yeğenlerimi sevindiriyorum. Hem de her defasında yeni yeni teknikler öğrenmiş oluyorum.