Embir’in Kışlık Bandanası

-
pembe başlığım
pembe başlığım

Bu başlığımı annem ördü. Bir mağazada benzer bir başlık görmüştüm ama pahalı geldiği içinde almamıştım. Anneme şeklini tarif ettim o da bana ördü. Aslında yapımı kolay bir ilmek ile başlıyoruz ve arttırarak örüyoruz. Ne kadar arttırıldığını bilemiyorum, aslında annemde bilemiyor. İstediğimiz ölçüde bir üçgeni gazete kağıdına çizip kestik buna uygun olarak da kenarlarından artırarak ördük. Bunun yerine bir bandanayı da şablon olarak kullanabilirsiniz. Sonuna gelincede sağ tarafına ilik yapıp sol tarafına düğme dikiyoruz ve ucuna da kokoş olanlar için kocaman bir püskül ya da ponpon takmak şart :) Şapkanın daha fazla fotoğrafını görmek için burayı tıklayın.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
embir

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

9 yorum gelmiş

 1. buketlik

  benimde ilkokuldayken kulacıklarım üşümesin diye annemin ördüğü boğazaltından geçen uçları hepten püskül pembe bir örme örtüm vardı onu hatırladım…bu da günümüzdeki yorumu beğendim:)

 2. embir

  Evet aslında benimde ilkokul dönemimde aynısından vardı. Bunun tek farkı düğme ve iliğinin olması böylece arkadan bağlanabiliyor:)

 3. ganeja

  Bu tür bağlamayı hep yazları kullanırım ben ve de çok severim kış için hiç düşünmemiştim güzel fikir,bana yazı hatırlattı.Bi de yandan resim görebilseydik keşke!

 4. embir

  Yandan resim çekmedim ama bandananın açık halinin resmi blogumda mevcut. Kulakları kapatıyor. Yani kış için ideal

 5. saatoniki

  ben niye bu yazıyı her seferinde “kışlık badana” diye okuyorum anlamış değilim..üstelik “kışın badana mı olur abi” diye söyleniyom …

 6. embir

  çok geç bir cevap olacak aradan neredeyse 2 sene geçmiş ama yorumlarınız için teşekkürler. Havalar soğumaya başladı kışlık bandanamı artık kullanırım.

Bir Cevap Yazın