Pazartesi, Ekim 24, 2016

eski penyelerden bakın ne yaptım

34

kalın bir tığla sık diş yaparak ördüm çok zevkliydi en zahmetli yeri penyeleri dönerek kesmek ve yumak yapmaktı umarım begenirsiniz

34 YORUMLAR

  1. Harika görünüyor. Renk uyumu da el işçiliği de çok güzel olmuş. Ancak aklıma takılan bir konu var; kesilen penyenin kenarlarından toz döküntü oluyor mu?

  2. cocuklacocuk diyor ki;biz kucukken anneler ince coraplardan yaparlardı hatırlayan var mı:))

    Ben hatırlıyorummm…ince daireler kesip birbirinin içinden geçirerek düğümlerlerdi.Keyifle izlerdim düğümleme faslını :))Bu arada elinize sağlık güzel bir değerlendirme olmuş.

  3. Vallahi azmedip yapmışsınız helal size,ellerinize sağlık.Ben de yabancı bloklarda 1 penyeyi kesip yaptıklarını görüp heves ettiydim bir zamanlar jarse bir penyeyi aynı mantıkla kesip sizinki gibi yaptım ama şimdi teflon tava arasına birbirlerini çizmesin diye kullanıyorum anca o boyutta yani:)) İşin sırrı en az 5 penye kesmekmiş onu öğrendim bu sayede:)))

  4. cocuklacocuk diyor ki;biz kucukken anneler ince coraplardan yaparlardı hatırlayan var mı:))Ben hatırlıyorummm…ince daireler kesip birbirinin içinden geçirerek düğümlerlerdi.Keyifle izlerdim düğümleme faslını :))Bu arada elinize sağlık güzel bir değerlendirme olmuş.

    evet bende hatırlıyorum :)))

  5. cocuklacocuk diyor ki; biz kucukken anneler ince coraplardan yaparlardı hatırlayan var mı:))evet görünce ben de hemen çorapla yapılanı hatırladım :)Çok emekli ama güzel olmuş gerçekten. Penye esnek bir malzeme olduğu için kestikten sonra biraz çekilip esnetilirse ipler boru halini alıyor ve atma yapmıyor denemiştim :)