Ev ayakkabını kendin yap

-

kendin-yap-babet
Merhaba, artık bana dar gelen deri bir eteğim ve üstü eskimiş bir banyo terliğim vardı. Bunlardan bir ev ayakkabısı yaptım. 3 senedir kullandığım için biraz eskidi ama yapımını paylaşmak istedim yine de.

Öncelikle gazetenin üstüne bir ayakkabımı koyup tabanının kalıbını çıkardım, terlik tabanı daha geniş oluyor çünkü. Sonra da kestim, bende 2 tane terlik olduğu için biri altına biri de (gri kumaşla kaplanmış olan) içine.

Taban hazır, şimdi sırada derinin kalıbı var. Onu da bu tarz bir ayakkabının deri kısmını gazeteye yatırıp çıkarttım. U şeklinde bir kalıp oluyor. Bunun gibi. Bu da yardımcı olabilir. Benimkinden farklı ama bu da var.

Kurdeleyi deriye biye olarak diktim.

Tabanı ve deriyi yapıştırdım iyi bir yapıştırıcıyla. Diğer tabana gri kumaş yapıştırdım. Bunu ayakkabının içine koyup alt tabanıyla birlikte diktim. Kurdeleyle  gül yapıp düğmeyle birlikte ayakkabıya diktim. Gülün sabit durması için etrafından birkaç dikiş yaptım.

İşte ev ayakkabım hazır.

kendin-yap-babet-

kendin-yap-babet-2

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Eski kottan terlik yapımı

| | 3 Yorum

Merhabalar, artık ben de buralardayım ve ilk olarak geçen ay yaptığım cepli teriklerimi paylaşmak istedim sizlerle Evet kabul ediyorum internette bir sürü kottan terlik var, kendi özgün fikrim olduğunu sanıyorum...

Yapay deri tozluk yapımı

| | 2 Yorum

Yapay deriden bu tozluk çok şık olmuş, çok beğendim gerçekten. Ayakkabıya nasıl değişik bir hava vermiş değil mi? kaynak burada. bakın şu şekilde yapılıyor:...