Farklı bir örgü süveter

-

Birkaç sene önce ördüğüm bir süveter, sizlerle paylaşmak istedim. Farklı, çünkü ben atlet tarzı giysileri çok severim, geçen sene de kafaya takmıştım örgüyle nasıl olur diye.

Bir göz atın bakalım beğenecekmisiniz :)Bu süveterin tarihçesi;
Seneler önce (9-10 sene öncesi yani) Akmerkez’den hoş bir kazak almıştım, senelerce giymiştim, yıkana yıkana sarkıp modeli bozulmuştu.Ama ben yününü çok begeniyordum ve atmaya kıyamadım. Bir de o zamanlar böyle güzel yünler bulmak pek kolay değildi. Başladım kazagı sökmeye.. Elde ettiğim kırçıllı yün ile kendime hırka yapmıştım ( aşağıdaki model). Bu hırkayı da uzun bir süre severek giydim..

Aradan yıllar geçti, bir yüncüde çok ucuz fiyata aynı renk kırçıllı ama pullu bir yün buldum, hemen aldım. O sıralar da atlet tarzı birsey yapmak istiyordum. Aklıma bu yünden süveter yapmak geldi..Beyaz gömleğin üzerine süper olur diye hayalini kura kura yapmayı başardım.

Ama gel gör ki, kilo aldım ve bunu giyebilecek kadar fit değilim.. Ama üzülmeyin, ben buna baktıkça gaza gelip diyet ve spor yapıp forma girerim artık. İyi oldu bunu dolaptan çıkarmam, hadi bakalım :)

6 yorum gelmiş

 1. DenDenAk

  Eline sağlık, yazıya başlarken hazır kazaktan hırka, hırkadan süveter ördün sandım önce.Bu zayıflama meselesine gelince ayda bir kilo yılda 12 kilo yapar diyerek sana moral vermek istiyorum

 2. recycled life

  sağol canım moral için, ama ben daha tez canlıyım ve ayda 4 kilo vermek benim için daha iyi. He birkaç ay önce yiyerek ayda 4 kilo verdim ondan dolayı kendime güvenim var, yiyerek dediğim de sebze meyve yulaflı bir diye.. hem çok saglıklı hem de limitsiz yemek (kızartma, çok tuzlu vb. hariç), isteyene tavsiyeler verebilirim bu konuda.. Dedim ya ayda garanti 4 kilo, hem de yiyerek :)

 3. DenDenAk

  Ben 2010 nu rejim yılı ilan ettim kendime tavsiye alabilirim,ben aşırıya kaçmadan yiyorum ama ayda 4 kilo çok iyi bir rakam

 4. recycled life

  DenDenAk’cıgım, dur bi elimdeki işi bitireyim sana ayrıntılı tarif gecicem güzelim. Korkma ben çok da güzel gaz veririm, motive ederim, erir gidersin :)))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin