Fiyonklu incili lohusa tacı

-

incili lohusa tacı
Bir lohusa tacı örneği daha Zeynep Hanım için – herkes 2 günde bu model lohusa tacı yapabilir, bu tacın yapımında plastik taç çerçeve, ekru tül, ekru renkte grogren kurdele, ekru renkte inci ve kum boncukla birlikte kristal taş kullanıldı. Kristal taşın arkası dişli türünden olmalıdır ki bu taşları kumaşa dikebilesiniz. Bu tür klasik tacın avantajı kişinin ürünü hem lohusa döneminde, hem normal günlük hayatında saç aksesuarı olarak kullanabilecek olmasıdır. Hatta nişan töreninde bile takılabilir bu taç :)

incili lohusa tacı
Önce tülü alıp kasnağa geçirmeniz lazım, böylece tüle kolayca inci ve kristal taş dikebilirsiniz. Sonra boncukla işlenmiş tülü alıp tacın çerçevesine uygulamanız yeterli.

incili lohusa tacı
Fiyonk yapımı için neler gerekir? Ekru grogren kurdele, beyaz yuvarlak keçeye dikeceğiniz inciler, ben incileri diktikten sonra broşa ayrıca ince taşlı şeritleri yapıştırdım – broş hazır olunca fiyonka uygulayıp tacımı tamamladım. Fiyonku da yassı minik incilerle ve yapay taşlarla tamamladım. blogum.

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Bugüne kadar gördüğüm en güzel lohusa tacı bu! Gerçekten çok güzel. Eline sağlık sevgili Aylar, estetik beğenin çok ileri seviyede ve bu yaratıcılığına yansıyor. Sevgiler…

  2. Avatar photo

    Ehlikeyf66, teiekkürler fakat yeni tasarım için müşteriyi ikna etmek epey zordur, müşteri ille de şapka gibi duran kocaman taç ister, hal böyle olunca onu o modelden vazgeçirmeye çalışıyorum, zira o şapka gibi yapılan taçlar saçta hiç estetik bir şekilde durmuyor, ha çekimde tek başına güzel duruyorlar da başına takıldığında acayıp eğriti duruyorlar – devekuşu yuvası gibi duruyorlar!! hani daha önce son yaptığım mavi fiyonklu taç için o tacın saçıma yakıştığına değinmiştim ya, vazgeçtim: açıkçası ben bu incili tacı başıma taktığımda son kararımı verdim – bir dahaki lohusa dönemimde kendime bu ekru taçtan yapacağım, zira saçta en zarif duran taç bu oldu, diğer modellerime nazaran.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com