Pazartesi, Ekim 24, 2016
GONCA GÜLÜMSÜN

GONCA GÜLÜMSÜN

36
Emine Hanım'ın yatak örtüsü
Emine Hanım’ın yatak örtüsü

Kursiyerlerimden Emine Hanım’a yaptırdığım yatak örtüsünde kırkyama ve aplikeyi bir arada kullandık. Elinde kalmış kumaşları ve giymediği gömlekleri renk uyumuna dikkat ederek kombine yaptık. Umarım yine beğenirsiniz. Meraklıları için yakın fotoğrafı aşağıda

Emine Hanım'ın yatak örtüsü
Emine Hanım’ın yatak örtüsü

36 YORUMLAR

  1. Ayıp oluyor artık yamalı bohçam yani,yutkuna yutkuna boğaz oluyorumolmaz ki böyle güzel yapılmaz ki bu kırk yamayapasım geliyor yapamıyorum.Anaaaa başlayıp toplayıp yorganlama aşamasına geltirdiğim ve simli ip almayı unuttuğum için tamamlamadığım örtüyü hatırladım.ben adam olmam

  2. çok çok güzel olmuş ellerine sağlık yapanın da fikir katanın da:))Yamalı Bohçacığım o dış cephedekiler gül mü lale mi? laleye benzettim ben uzun yaprakları görünce:) ayy kaç güzde bitiyor boyle bir sey yaaa biri bana yazsın ne olur?

  3. Offf offf çok güzel bu da yamalıbohçacım…ben de aynı Nalancım gibi oldum. evet dediği gibi 09ZUZU nun “sanat eseri” tek kelimeyle……..

  4. Bu konuda bir şey demeden geçemiycem, kırk yıllık kırkyamamızı pacvörk diye sahipleniliyor. Benim ilk dikiş heveslerim anneanneme dayanır. Elinde eski kumaşlar, renk uyumlarına göre küçük parçalar desenler yapar, sonra onları birleştirir ve namazlık, minder vb. yapardı. O da kendi anneannelerinden öğrenerek bizlere taşıdı. Acaba bizmi bu konuda sesimizi iyi duyuramadık ki? Sevgiler…

  5. Nalan’a güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Epeydir bilgisayara oturamamış ve dolayısı ile yorum yazamamıştım. Şimdi oturmadığım günlerdeki yayınları sırasıyla ziyaret edip tekrar döneceğim:)))

  6. Fiamma çok teşekkürler. Vallahi güle mi laleye mi yoksa karanfile mi benziyor bende bilemedim ama goncalar gül goncası, yapraklar lale yaprağı ortadaki çiçek ise karanfile benziyor sanki:)) Emine Hanım desen üzerinde oynatmak istemedi, deseni çok beğendiğinden olduğu gibi kullandık. Kaç günde bitiğine gelince sanırım 3-4 hafta gibi bir sürede bitmişti:))

  7. Renkli ce çok teşekkür ederim. Ayrıca düşünceleriniz son derce doğru, inanın size tüm samimiyetimle katılıyorum. Biz kendi kültürümüze sahip çıkmayı bilmezsek elbette sahip çıkarlar… Daha geçen yıllarda baklavamıza bile bu bizim demediler mi? Bu gidişle teship, ebru gibi sanatlarımızı da elimizden almaya kalkarlar. Arkadaşlar ne olursa olsun kendi kültürümüze, kendi değerlerimize sahip çıkalım. Çünkü bir milleti millet yapan unsurlardan birisi kültürü ve sanatıdır. Oktay SİNANOĞLU bir kitabında şunun gibi birşey yazar eğer bir milleti ortadan kaldırmak istiyorsanız önce o milletin dilini ve kültürünü yasaklarsanız, o milleti fazla bir zaman geçmeden tarihe gömersiniz gibi bir şeydi galiba tam hatırlayamadım. İlgilenenler için kitabın adı by by Türkçe… Her neyse konuyu fazla uzattım sanırım:))