soğuk kış günlerindee sizi sıcacık tutacak ve modeliyle dikkatleri üzerinde toplayacak,, tığ ile yaptığım atkıyı sizlerle paylaşmak istiyorumm..:))
karnıbahar atkı modeli
KARNIBAHAR MODELLİ FIRFIRLI ATKI MODELİME BİRDE YAKINDAN BAKINN!!!:)
karnıbahar atkı modeli
çok hoş bir model, çok güzel olmuş eline sağlık.
harika olmuş, nasıl yaptığını anlatırsan çok sevinirim.
çook güzel görünüyorrr![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
çok çok güzel olmuş eline saglık
eline sağlık güzel olmuş
teşekkür ederim arkadaşlarr….;)
ÖRNEĞİN YAPILIŞI;1. sıra : istediğiniz uzunlukta zincir çekiyoruz ..daha sonra sekiz zincir çekip yuvarlak oluşturuyoruz.4 er zincir çekip 2 tane küçük yuvarlak oluşturuyoruz.sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilecek.2. sıra : yaptığımız büyük yuvarlağın içine 9 tane 2 li trabzan yapılıyor.sonuncu 2 li trabzanı daha önce ördüğümüzz 1 küçük yuvarlakla birleştiriyoruz. 3 zincir çekiyoruz 2. küçük yuvarlağa batıyoruz.sıra sonuna kadar bu şekilde devam edeiyoruz. aynı işlemi sol tarafına da uyguluyoruz.3. sıra : 2. sırada yaptığımız 9 ikili trabzanın üzerine 12 tane trabzan yapılıyor.4.sıra : 3 er zincir çekilip her trabzanın üzerine batırılacak5.sıra : çektiğimi zincirlerin içine 10 tane 2 li tarbzan yapılacak. 2 tane atlanıp tekrar 10 tane 2li trabzan yapılacak.6.sıra : atkının son sırasının tamamı 2li trabzan yapılıp bitirilecek..UMARIM ANLAŞILMIŞTIR ARKADAŞLAR..KOLAY GELSİNNN
teşekkürler yağmurkar:)))