Keçe iğneleme balonlarla uçan kız tablosu

-


Keçe iğneleme balonlarla uçan kız tablosu. Keçe iğneleme tekniği ile yapmış olduğum bir başka masalsı tablo çalışmam. Rengarenk yün keçeleri hayalleriniz ile birleştirip başlıyorum keçelemeye ve sonunda bu ve benzeri çerçeveler, duvar süsleri, tablolar çıkıyor ortaya.
Yün keçeleri keçe kumaşın üzerine renk ve katmanlarına göre boyutlandırarak yerleştiriyorum. İğnelenerek en alttaki zeminde resmin ana hatlarını oluşturuyorum. Keçe iğneleme balonlarla uçan kız tablosu çok tatlı bir kız çocuğuna doğum günü hediyesi olarak gitti. Burada ilk önce gökyüzü iğnelendi. ilk hedef masalsı bir görüntü yakalamak, bu nedenle renkler çok önemli… Zaten renklere karar verip uygun bir şekilde yerleşimi sağlamak bu işin en hassas kısmı.
Daha sonra bulutlar katlama tekniği ile 3 boyut kazandırıldı ve iğnelendi. Sonra da gökyüzü üzerine iğnelendi. Güzel Doğa’nın bana bir fotoğrafı gönderilmişti, onu masalsı bir kahramana dönüştürerek bu tatlı figürü yaptım. Figürleri şönil yani pipo temizleyici kullanarak yapıyorum. İlk önce kollar ve bacaklar ve sonra biraz uzun bir gövde yaparak üzerine keçeleri sarıyorum ve sabitlemek için bazı yerlerinden iğneliyorum.
Saçlarını bildiğimiz örgü iplerinden yaptım. Spagetti ip deniyor bunlara, katmanlarına ayırınca çok güzel dalgalı saç oluyor. Doğa mor rengi çok seviyormuş, bu nedenle tatlı baykuş ve kıyafeti mor ağırlıklı oldu :) Balonları ise saf keçeden değil daha hafif bir görüntü veren hafif ponponlardan yaptım. Hepsi tek tek silikonla yapıştırılarak sabitlendi. İpleri ise mum ipten yaptım. Doğa, keçeleme tekniği ile yapılan tablosuna bayılmış ve hatta bana bir video gönderdiler şaşırmış bu nasıl yapılıyor diye :) Tepkisi çok güzeldi onun beğenmesi her şeye bedeldi, umarım sizler de seversiniz.

Bir yanıt yazın

Video: Keçe iğneleme pano nasıl yapılır?

| | 2 Yorum

Keçe iğneleme tekniğini seviyoruz. Sevgili Tuğçe Hanım‘ın keçe iğneleme panolarınız da çok beğeniyoruz. O da bu videoda, böyle panoların nasıl yapıldığını öğretiyor bize. Keçe ve keçe iğneleme sevenler, merak edenlr...

Keçe iğneleme obje yapımı

| | 0 Yorum

Keçe iğneleme objelerin yapım aşamalarını siz marifetli hanımlar için fotoğrafladım. Umarım yararlı olur. Ayrıca çok yakında 10marifet video bölümünde keçe iğneleme videomuzu da izleyeceksiniz. Malzemeler: Bir parça keçe yünü. Büyüklüğü...