Yün keçe ile keçe iğneleme tablo

-


Yün keçe ile keçe iğneleme tablo çalışmam.
Keçe iğneleme tekniği ile deniz aşığı ve hayalinde tekne olan Murat’a, arkadaşından doğum günü hediyesi yaptım. Arkadaşının özel bir hediye isteği üzerine fikrimi paylaşınca bayıldı ve başladım iğnelemeye.

İğnelenerek en alttaki zeminde resmin ana hatlarını oluşturuyorum. Burada da ilk önce gökyüzü ve deniz iğnelendi. ilk hedef masalsı bir görüntü yakalamak, bu nedenle renkler çok önemli…
Gökyüzü ve denizin birbirinden ayrılması için farklı mavi tonları ve ortaya bir ufuk çizgisi oluşturmak için kahverengi ve tonlarından kara parçası yaptım. Daha sonra hayali kurulan teknenin bir resmini buldum ve onu stilize ederek katman katman deniz üzerine iğneledim. En sonunda kumsalda huzur içinde deniz kabuğu dinleyen ve teknesinin hayalini kuran Murat’ı yaptım. O bir keçeden adam, şönil çubukları kullanarak yaptım. Üzerindekiler de en sevdiği söylenilen renklere göre yapıldı. En son kumsal görüntüsü verecek şekilde keçeler tiftikleyip (eskiden herkesin evinde yapılırdı bu işlem herhalde yorganlara :)) biraz iğnelenerek silikon ile çerçeveye sabitlendi. Tabii keçe adam da aynı şekilde yapıştırıldı.

Keçe iğneleme, ya da keçeleme de deniliyor, tekniği ile sizin hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek ve hayalinizdeki resmi tablolara aktarmak en sevdiğim şeylerden biri. Keçeleme iğnesi, renkli yün keçeler, keçe kumaş (silikon tabancası ile keçe kumaşı tablonun fonu olarak kullanıyorum), silikon tabancası ve tabii ki hayal gücü ile sabır bize gerekli malzemeler. Bana profilimdeki linklerden uaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin