Keçe safari hayvanları – magnetli

-

kece-figurler-safari-hafvanlari
Merhaba. Safari temalı doğum günü için hazırladığım keçe safari bebek şekeri magnet modelleri ile karşınızdayım. Aslan, zirafa, fil, eşek ve su aygırı figürlerini çocukların ilgisini çekebilecek sevimli hayvanlar oldukları için seçtik.
Figürlerin tamamı keçe kumaştan elde kesildi. İçlerini boncuk silikon ile doldurduk. Figürlerin gözleri küçük siyah boncuk ile dikilerek yapıldı. Süslemelerde yarım inciler ve saten kurdeleler kullanıldı. Yanak ve kulaklardaki pembelikleri yapmak için allık kullandık. Bez bebeklerde ve Tildalar’da da allık ile yanak kızartabilirsiniz, aklınızda olsun. Yapıştırma işlemleri için sıcak silikon kullandık. Keçe kumaş süslerken sıcak silikon gayet sağlam ve yeterli oluyor. Son olarak arkalarına da mıknatıs yapıştırarak magnet haline getirdik. Magnet yerine minik bir kurdele ile anahtarlık ya da içine azıcık lavanta koyarak lanavta kesesi şeklinde hediyelik olarak da hazırlanabilir tabii.

Bana İnstagramdan ulaşmak isterseniz  Keçeli İşler Atölyesi

Facebook sayfam Keçeli İşler Atölyesi

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Merhaba ben Sennur.Daha küçük bir kız çocuğuyken bebeklerime elbiseler diker&örerdim, kesip biçip dikmeye hep meraklıydım yani :) Keçe ile tanışmam da tamamen tesadüf eseri oldu, keçenin sadece ismini bilirken bir gün internette keçeden yapılan işleri gördüm ve kendim için nikah şekeri yapmaya karar verdim ama sadece bununla yetinmedim.Keçe işinden aldığım zevkle bu işi kendime meslek edinme yolunda ilerliyorum. İletişim adresim keceliisleratolyesi@gmail.com