maket dağ evi yapayım mı?

-

hadi güzel bir dağ evi yapalım :)evde mukavvam kalmamış…bu kez bildiğimiz fotokopi kağıdıyla yapıcam desem inanır mısınız?

merak etmeyin bitince çok sert bişey olacak bu…evet..şimdi yine fotokopi kağıtlarından rulolar yapıyorum…ama un-su karışımı sürüyorum her taraflarına ki,kuruduklarında çok sertleşsin bunlar…şimdi bunlar,evimizi kaplayacak olan kütükler olacak…

bu rulolar sertleştikten sonra evimizin duvarlarını bunlarla kapladım…

bakın tamamı kütüklerle ! kaplanmış oldu :)

bakın bu bir sosis ambalajı…maket evlerime amma güzel pencere olur şu taban kısmından…

şöyle bi toparladım duvarları,kapı ve pencereleri taktım…

ertesi gün devam ediyorum…mukavva alıp geldim…çatıyı ve bacayı mukavvadan yaptım..

kiramitleri ! yine kare kare kestiğim minik mukavva parçalarıyla döşedim…

bütün evin üstünden un-su karışımıyla geçtim…ve balkonu strafor (ambalaj köpüğüyle) yaptım.balkon kenarları kibrit çöpünden…ve boyamaya geçtim…boyama işleminden sonra da bolca vernikledim….

ahan da bitti :)

hepinizi sevgiyle öpüyorum….

31 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  mükemmel .. figen ablacım enejine hayranım.. senin yaptıklarını her gördüğümde pcden hızla kalkıp __evvet ne yapmalıyım diyorum..insana ilham veriyorsun:))) kıskanıyorum:)

 2. Avatar photo

  aaayy ne çok bekledi onay için bu evceğizim..beklemekten eskidi,viraneye döndü artık :))))kıslar benim evler güzel olmayabilir ama burada sizler beni,ucuza maletmek konusunda değerlendirin noolur…yani en ucuza maletmek konusunda kendi kendimle yarış halindeyim :)))anaa ciddi ciddi mi beğendiniz yaa? ay kurban olurum ben sizlere :)))

 3. Avatar photo

  katılıyorum sana figen ablacım, en ucuza maletme ve en bir şey olmayanı değerlendirmekten yanayım. bazen en işe yaramaz bir kağıdı bile değerlendirmekten yanayım..

 4. Avatar photo

  niye öyle diyorsun ki Figen abla. Hobi bu sonuçta. güzel olur, kusurları olur….Yapıyoruz paylaşıyoruz, öğreniyoruz. Çok güzel olmuş bence.

 5. Avatar photo

  Figen ablacım ellerine sağlık. yine döktürmüşsün. her geçen gün bizi böyle şaşırtmaya devam edecek misin? :)) Elinden gelmeyen yok ayol. 10 parmağında 10 marifet sana söylenmiş yav:))

 6. Avatar photo

  Bende annemin hesabından yazıyorum.Ellerinize sağlık harika olmuş eviniz.Bende daha önceleri pipetten ev yapmıştım bir ödevim için.

 7. Avatar photo

  Tam dağ evi olmuş, harikasın figencim. Buralarda dağ evi olarak kütük, ahşap yerine beton evler diktirenler görmeli bunları…Bu arada yorumlar içinde sweetlove’ın sevgili kızının pipet fikri çok hoşuma gitti, evdeki bir sürü pipeti böyle bir değerlendirmede kullanabilirim. Teşekkürler…

 8. Avatar photo

  Maalesef pipetli evin resimi yok.Okulda sergi zamanı pipet evi çöpe atmışlar.Ama yakın zamanda yine yaparsa paylaşırım.

 9. Avatar photo

  Figen ablacım yine döktürmüşsün ya süper olmuş ellerine sağlık çok güzel bayılıyorum senin evlerine :) her halde Türkiyedeki emlak zemgini sen olsan gerek ha ne dersin :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....