Mavi süslemeli anne&oğul seti

-


Mavi süslemeli anne&oğul seti hastane çıkışı takımı olarak hazırlandı.
Bugün minik prens Eymen bebek için hazırladığımız dolu dolu bebek ve anne setimizi paylaşmak istedim sizlerle. Lohusa aksesuarları ve bir bebek için gerekli temel aksesuarlar bulunuyor sette. Erkek bebek olduğu için mavi tercih edildi, kız bebekler için daha farklı tonlarla yapılabilir benzer bir hastane çıkış seti.

Fotoğraftada görüldüğü üzere oldukça çok parça ve süsleme kullandık bu anne oğul setini oluşturmak için. Tasarım aşamasında da fazlaca ter akıttık ve emek harcadık, anne&bebek setimizi gören herkesten olumlu tepkiler alınca emeğimizin karşılığını aldık diye düşünüyorum.

Set içeriğinde; kristal taş harfler ile isimli ve fiyonk süslemeli tulum eldiven ve şapka, mavi dantel ve fiyonk süslemeli isimli battaniye ve isimsiz alt açma seti, mavi dantel süslemeli ve isimli takı yastığı, mavi fiyonk ve dantel süslemeli isimli kapı süsü, mavi ve krem çiçek süslemeli mavi renk anne yatak ucu süslemesi, mavi fiyonk ve dantel süslemeli lohusa terlik ve tacı bulunmakta.

Yapım aşaması ile ilgili bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum, belki denemek isteyenleriniz olur :)

Öncelikle isim yazdığımız parçalar için yazılacak ismin harflerini kristal taş tabakadan tek tek kestik ve kumaş üzerine silikon tabanca ile monteledik. Kenarlarından dantel geçen parçalar için kullanılacak uzunlukta dantel kesip dikimini yaptık. Hazırladığımız fiyonk süslemeleri belirli yerlere monteledik. Ayak ucu fiyonk süsleme için belirlediğimiz çiçek renklerini bir taban üzerine monteledikten sonra fiyonk süslemenin ortasına yerleştirdik.

Biz erkek bebek için mavi ve ekru renkleri tercih ettik. İsteğinize ve konseptine uygun olarak pembe, fuşya, mor, beyaz, mint yeşili, somon, kırmızı vs. renkleri tercih edebilirsiniz.

Oldukça yoğun parçalı modelden annelerimiz ihtiyacı olan parçaları tercih edebilir.


Çerçeve boyutuna uygun mavi kumaş kestik, kapı süsü için çerçevenin arkasına kumaş yapıştıktan sonra içini elyaf ile doldurup arka kısmını kapattık. Alttaki fiyonk süslemeyi silikon tabanca ile monte ettik daha sonra dantel, kurdele ve inci süslemeleri de monte ederek yapımını tamamlamış olduk.

Fikir arayışında olanlar için yardımcı olabildiğimi umuyorum.

Herkese kolay gelsin

Bana profilimden oluşarak diğer doğum ve lohusa aksesuar modellerime bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

♥Her Tasarımın Bir Öykü’sü Olmalı♥ Anneler ve Yavruları İçin Kişiye Özel Tasarımlar yapan bir Anne bir Öğretmen ve bir Tasarımcı. Hobisini iş edinmiş şanslı bir Kişi. Anne-Kız & Anne-Oğul Tasarım Kıyafetler, Bebekler için Tasarım Kıyafetler, Hastane Çıkışları, Lohusa Setleri, Anne Kız Tasarım Elbiseler, Saç Aksesuarları, Konsept Süslemeler, Mevlüt Setleri, Organizasyon Süslemeleri gibi aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için Kişiye Özel ürünler hazırlamaktayız. Ürünlerimizin Güncel Takibini Yapabilmeniz İçin Sayfa Adreslerimiz www.oykulutasarimlar.com www.instagram.com/oykulutasarimlar www.facebook.com/oykulutasarimlar